Wiadomości z Tych

Paprocany: 23-letni mężczyzna utopił się w jeziorze

  • Dodano: 2021-06-21 10:45

Upalny weekend w Tychach zakończył się tragedią. W niedzielę, 20 czerwca, ok. godziny 18.30 w Jeziorze Paprocańskim utonął młody mężczyzna.


Jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, do zdarzenia doszło w Tychach przy ul. Parkowej. Podczas kąpieli w Jeziorze Paprocańskim utonął mężczyzna. Jak udało się ustalić policji to 23-letni mieszkaniec Ukrainy. Dramat rozegrał się około 50 m od plaży strzeżonej. Młody mężczyzna stracił przytomność pod wodą. 

- Ze wstępnych informacji wynika, że miał on wejść z innym mężczyzną do wody, by zanurkować i już nie wypłynął. Świadek zdarzenia od razu powiadomił ratowników i po około 10 minutach mężczyzna został znaleziony – podaje oficer prasowy KMP w Tychach.

Na miejsce został skierowany śmigłowiec. Interweniowali ratownicy WOPR. Razem z plażowiczami, którzy dostrzegli tonącego mężczyznę, utworzyli tzw. łańcuch życia, przeszukując dno. Finalnie, 23-latek został znaleziony aż 5 kilometrów od brzegu. Kiedy ratownicy wyciągnęli go z wody, błyskawicznie podjęli akcję reanimacyjną. Niestety, nie udało się przywrócić funkcji życiowych i mężczyzna zmarł.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Przyczyny i okoliczności śmierci wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

Komentarze (3)    dodaj »

  • klm

    znaleźli go w okolicach Pszczyny?

  • tyszanin

    znaleziony 5 km od brzegu jeziora o maksymalnych wymiarach 2km / 0,5km ?

  • Plażowicz

    Co za kretyn pisze takie teksty.Ratownicy i świadkowie utworzyli łańcuch życia. Po 10 minutach został znaleziony, ale finalnie 5 kilometrów od brzegu.????

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również