Wiadomości z Tych

Otwarcie nowego sezonu sceny Młodego Widza w Teatrze Małym w Tychach

  • Dodano: 2021-08-20 07:45, aktualizacja: 2021-08-20 08:04

Nowy sezon Sceny Młodego Widza w Teatrze Małym otworzy spektakl "Wystarczy być" w reżyserii Radosława Kasiukiewicza, który zostanie pokazany 18 września, o godz. 16:00.

Przedstawienie to przede wszystkim bajka o przyjaźni – takiej po prostu – bezinteresownej – takiej, która jest i niczego nie oczekuje w zamian. Ale nie tylko. Również o sile wyobraźni, która potrafi zmieniać rzeczywistość. Bohaterowie „Wystarczy być” wykorzystują tę siłę, by tworzyć własny, bajkowy świat (czasami kolorowy i piękny, a czasem, gdy wyobraźnia nie chce się słuchać właściciela- szary).

  • adaptacja, teksty piosenek, reżyseria: Radosław Kasiukiewicz
  • scenografia: Michał Dracz
  • muzyka: Grzegorz Mazoń
  • asystent reżysera: Bogusław Michałek
  • obsada: Joanna Pruś (gościnnie)*/Anna Kukułowicz*, Robert Luszowski, Bogusław Michałek, Andrzej Piecuch

Scena Młodego Widza

SCENA MŁODEGO WIDZA w Teatrze Małym w Tychach to comiesięczny cykl spotkań z wartościowymi i ponadczasowymi spektaklami skierowanymi do dzieci i młodzieży. Tegoroczna inauguracja sezonu ma znaczenie również dlatego, że oprócz znakomitego spektaklu „Wystarczy być” Teatru Maska z Rzeszowa, przeprowadzone zostaną rodzinne warsztaty „Dziwny las” wprowadzające do wspomnianej inscenizacji. „ W trakcie poprzedniego sezonu prowadziliśmy szereg warsztatów teatralnych, zarówno w formule online jak i hybrydowej. Nasze propozycje spotkały się z dużym zainteresowaniem. Na tyle sporym, że w tym momencie rodzice sami do nas piszą z pytaniami o kolejne propozycje. Więc wprowadzenie zasady, że do każdego spektaklu bajkowego w ramach Sceny Młodego Widza, przygotowujemy rodzinne warsztaty teatralne jest swoistą odpowiedzią na potrzeby naszych młodych widzów i ich bliskich” – mówi Joanna Piwowar-Antosiewicz, edukatorka teatralna i opiekun SMW. Warto podkreślić, że w ramach propozycji programowych SCENY MŁODYCH pojawią się warsztaty teatralne skierowane do młodzieży i dorosłych.

Pierwsze z nich odbędą się 11 września i będą związane ze spektaklem „Przystanek” . „Podczas wspólnej pracy każdy będzie miał szansę podzielenia się swoją refleksją wynikającą z odbioru spektaklu oraz zestawienia jej z odbiorem innych widzów” – mówi reżyserka spektaklu i prowadząca warsztat Anna Białoń. 

Otwarcie nowego sezonu sceny Młodego Widza w Teatrze Małym w Tychach / fot. Teatr Mały

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.