Wiadomości z Tych

Oficer Pieszy w mieście Tychy

  • Dodano: 2020-10-01 15:00

Ma go już m.in. Lublin czy Wrocław, a od dziś (1.10) tzw. Oficera Pieszego mają także Tychy. Oficer Pieszy ma dbać o interesy mieszkańców, którzy przemierzają miasto na własnych nogach. 

Prezydent miasta na stanowisko „Pełnomocnika ds. koordynowania i rozwoju przestrzeni publicznej dla ruchu pieszego w Mieście Tychy” powołał Michała Lorbieckiego – na co dzień pracownika Wydziału Planowania Przestrzennego i Urbanistyki w urzędzie miasta.  

Zadania pełnomocnika

Do zadań pełnomocnika, który będzie pełnił funkcję społecznie, będzie należało m.in. opiniowanie rozwiązań projektowych (ocena dokumentacji projektowej mającej wpływ na funkcjonowanie i rozwój ruchu pieszego oraz przestrzeni publicznych, uczestnictwo w radach technicznych zadań inwestycyjnych prowadzonych przez miejskie jednostki organizacyjne dla zadań związanych z infrastrukturą ruchu pieszego, opiniowanie projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz zbieranie i promowanie dobrych praktyk i rozwiązań pozytywnie wpływających na rozwój ruchu pieszego).

- Uważam, że powinniśmy kształtować przestrzeń miejską przede wszystkim z myślą o ludziach, a nie tylko o samochodach. Jako urbanista i ekonomista świadomie funkcjonujący bez samochodu zwracam uwagę na problemy w przestrzeni miasta, których nie dostrzegamy zza kierownicy samochodu. Chciałbym promować rozwiązania przyjazne dla mieszkańców, którzy poruszają się po mieście na piechotę -   mówi Michał Lorbiecki - Pełnomocnik ds. koordynowania i rozwoju przestrzeni publicznej dla ruchu pieszego w Mieście Tychy.

Z pełnomocnikiem ds. pieszych można się kontaktować mailowo: michal.lorbiecki@umtychy.pl .

Michał Lorbiecki będzie współpracował z miejskimi jednostkami organizacyjnymi, urbanistami, architektami oraz ze środowiskami i liderami społecznymi w zakresie kształtowania miejskich polityk mających wpływ na funkcjonowanie i rozwój ruchu pieszego oraz przestrzeni publicznych. Będzie on także uczestniczył w spotkaniach i naradach, oceniających przyjęte i wypracowujących nowe zasady i rozwiązania, a także reprezentował Tychy na spotkaniach, konferencjach i debatach o tematyce pieszej, przygotowywanie, prowadzenie lub udział w projektach miejskich i konsultacjach społecznych projektów związanych ze zrównoważoną i aktywną mobilnością.  

W Tychach od kilku lat działa „ Pełnomocnik ds. koordynowania i rozwoju ruchu rowerowego w Mieście Tychy”. Funkcję tę pełni Michał Kasperczyk.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również