Wiadomości z Tych

Obchody Święta Policji 2018 w Tychach

  • Dodano: 2018-07-23 09:30

24 lipca, to od 1995 roku szczególna data dla wszystkich policjantów. Właśnie w tym roku ustanowione zostało bowiem święto naszej formacji.

Uroczystość obchodów Święta Policji w Tychach odbędzie się 26 lipca 2018 roku o godzinie 13.00 na terenie Mediateki w Tychach przy ul. Piłsudskiego 16. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości.

W dniu 26 lipca 2018 roku na terenie Mediateki w Tychach przy ul. Piłsudskiego 16 o godzinie 13.00 odbędzie się uroczystość obchodów Święta Policji. Serdecznie zapraszamy media oraz osoby, które są zainteresowane służbą w Policji i zechciałyby uczestniczyć podczas uroczystego apelu i wręczenia odznaczeń oraz aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Program uroczystości obejmuje także występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, prezentacje sprzętu policyjnego, a także występ chóru „Prestocantabile”. Najmłodsi uczestnicy uroczystości będą mieli okazję spróbować swoich sił na torze przeszkód dla rowerzystów na terenie Mediateki oraz spotkać się ze „Sznupkiem” policyjną maskotką. W ramach działań profilaktycznych uczestnicy będą mieli także okazję pokonać tor przeszkód w tzw. „alkogoglach”, które obrazują, jak widzimy w stanie nietrzeźwości, uzmysławiając przy tym jak ogromne zagrożenie niesie za sobą jazda na „podwójnym gazie”.

Święto Policji mundurowi obchodzą 24 lipca. Zostało ono ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 r. Jubileusz przypada w rocznicę powołania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej. Tylko w województwie śląskim nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa ponad 12 tys. policjantów, wspieranych przez prawie 2200 pracowników cywilnych.


Źródło: KMP Tychy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również