Wiadomości z Tych

Nowa metoda oszustek podających się za policjantki

  • Dodano: 2018-01-16 10:45

Dwie kobiety podające się za policjantki wchodzą do mieszkań i zabierają karty kredytowe przekonując ich właścicieli, że mogą mieć one związek z przestępstwem. Wyłudzają numery pin do kart i twierdzą, że rozwiążą sprawę i wrócą oddać kartę. Taką metodę działania zastosowały wczoraj dwie kobiety i dwukrotnie im się to udało.

Przestrzegamy przed oszustkami, które podając się za policjantki wchodzą do mieszkań i twierdzą, że muszą zabezpieczyć karty kredytowe, gdyż mogą być zagrożone przez działalność przestępczą innych osób. Łatwowierne osoby z przerażeniem słuchają opowieści rzekomych policjantek oddając im karty kredytowe wraz z pinem. Niestety opisywana metoda dwukrotnie przyniosła skutek i właściciele stracili swoją własność. W jednym przypadku z karty 71-letniej kobiety oszustki wybrały blisko 2 tys. złotych. Podające się za policjantki kobiety miały legitymować się plastikowymi plakietkami. Pamiętajmy, że nieumundurowani policjanci powinni posiadać legitymację policyjną. W związku z tym zdarzeniem przypominamy jak wyglądają legitymacje policjantów:

Prawdziwe policyjne legitymacje mają formę karty wykonanej z wielowarstwowego poliwęglanu o formacie zbliżonym do kart płatniczych czy dowodów osobistych. Posiadają beżowo-niebieskie tło z widocznymi powtarzającymi się napisami POLICJA.

Rewersowa strona legitymacji posiada duży złoty napis POLICJA, wizerunek twarzy policjanta oraz numer legitymacji. Beżowo-niebieskie tło znajduje się tylko po prawej stronie.

Zastosowane zabezpieczenia, takie jak hologram, farba zmienna optycznie czy druk wypukły, chronią nowe legitymacje służbowe policjantów przed podrobieniem i przerobieniem.

Mając jakiekolwiek wątpliwości należy zadzwonić do jednostki policji i zweryfikować czy policjanci byli wzywani do mieszkania.

Czujność wykazana przez mieszkańców może uchronić ich przed utratą pieniędzy, na które czyhają oszuści wymyślający przeróżne historie.

Tyscy policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie oszustek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również