Tychy - portal miejski mojeTychy.pl

Wiadomości z Tych

Nietrzeźwa i bez prawa jazdy. Co grozi tyszance?

  • Dodano: 2020-08-10 12:15

W sobotę na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z Armii Krajowej w Tychach doszło go niebezpiecznego zdarzenia drogowego. 24-letnia tyszanka, prowadząc osobowe renault, uderzyła w znak oraz słup trakcji trolejbusowej. Okazało się, że kierująca była pijana - badanie wykazało ponad promil alkoholu w jej organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że kobieta nie posiada prawa jazdy. Kobieta została przewieziona na badania do szpitala.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą jej 2 lata więzienia

W minioną sobotę około godziny 23.00 policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z Armii Krajowej w Tychach. Na miejscu mundurowi zastali straż pożarną oraz załogę pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy kierującej osobowym renault. Policjanci drogówki ustalili, że 24-letnia kierująca najprawdopodobniej utraciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w znak drogowy oraz słup trakcji trolejbusowej. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierującej.

Wynik badania wykazał ponad promil alkoholu w jej organizmie

Nie tylko z uwagi na stan upojenia alkoholem nie powinna siadać za kierownicą - okazało się, że młoda tyszanka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Kobieta trafiła do szpitala na dokładne badania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują o ostrożną jazdę zgodną z przepisami i przypominają, że bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.