Wiadomości z Tych

Nauka samoobrony dla kobiet w Tychach

  • Dodano: 2024-03-12 13:45

Jak szybko zareagować, prawidłowo ocenić zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku czy kontrolować swoje emocje? Takie umiejętności i wiedza czekały na uczestniczki sobotnich zajęć z samoobrony dla kobiet. Wszystko odbyło się pod czujnym okiem trenerki JUDO oraz tyskiego policjanta.

Lekcje samoobrony w Tychach

Dzięki inicjatywie Pauliny Miernik, która na co dzień trenuje JUDO z dziećmi i młodzieżą na terenie Tychów i Bierunia, chętne panie mogły wziąć udział w sobotnich warsztatach poświęconych samoobronie. Na to wyjątkowe spotkanie zaproszono również tyskiego policjanta, dzięki któremu kobiety mogły nauczyć się podstawowych i najskuteczniejszych technik obrony przed napastnikiem. Takie umiejętności nie tylko dodają pewności siebie, ale przede wszystkim sprawiają, że w sytuacji zagrożenia łatwiej będzie zapanować nad strachem.

Uczestniczki dowiedziały się, jak odpowiednio zareagować, gdy dojdzie do niebezpiecznej sytuacji. Nie zabrakło również ćwiczeń praktycznych – każda z kobiet mogła poznać podstawowe rodzaje chwytów, rzutów, czy uderzeń. W spotkaniu wzięła udział także policjantka Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii tyskiej komendy. Przed rozpoczęciem części praktycznej przekazała zebranym kobietom wskazówki, które mogą przydać się w sytuacji, gdy na ich drodze pojawi się jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

Słowa uznania kierujemy do wszystkich uczestniczek, które pojawiły się na tym niecodziennym spotkaniu. Udział w zajęciach i wasze ogromne zaangażowanie świadczy o tym, że kobiety coraz częściej podejmują działania, aby mieć realny wpływ na swoje bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również