Wiadomości z Tych

Naprawa gwarancyjna przy wiadukcie nad al. Niepodległości w Tychach

  • Dodano: 2020-04-17 07:45, aktualizacja: 2020-04-16 10:30

W poniedziałek – 20 kwietnia - rusza drugi etap naprawy gwarancyjnej w rejonie węzła drogowego ul. Beskidzkiej z al. Niepodległości.

Prace będą wykonywane na dwóch łącznicach wiaduktu -  zjazdowej i wyjazdowej do centrum miasta oraz na jednym pasie ruchu w na DK1 w kierunku do Bielska Białej. Na czas robót wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu.

Jezdnia w kierunku Bielska-Białej zostanie zawężona z dwóch do jednego pasa, a obie łącznice od strony zachodniej (centrum miasta) zostaną zamknięte. Tym samym od strony Katowic nie będzie można zjechać na al. Niepodległości oraz z centrum miasta nie będzie można wyjechać w kierunku Bielska Białej. Na jezdni w kierunku Katowic roboty nie będą prowadzone - całość prac wykonano w ramach pierwszego etapu naprawy – wyjaśnia Arkadiusz Bąk z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

W ramach naprawy przebudowane zostaną warstwy konstrukcyjne drogi oraz układana będzie nowa nawierzchnia bitumiczna. Planowo utrudnienia potrwają do końca maja br.

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i jednocześnie przepraszamy za powstałe niedogodności - dodaje Arkadiusz Bąk.

Wszystkie koszty z tytułu naprawy poniesie wykonawca odpowiedzialny za przeprowadzoną przed kilkoma laty przebudowę tyskiego odcinka DK1/DK86, firma Polimex Mostostal S.A.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również