Wiadomości z Tych

Nabór wniosków na 2021 rok w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tychach

  • Dodano: 2021-01-28 06:30, aktualizacja: 2021-01-27 23:06

W Powiatowym Urzędzie Pracy ruszył nabór wniosków do programu "Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych" , w ramach którego można otrzymać 25 tys. zł dofinansowania.

W połowie lutego br. rozpocznie się nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Wciąż można także składać wnioski o pomoc w ramach Tarczy Antykryzysowej. Więcej informacji o programach realizowanych przez PUP w informacji poniżej oraz na stronie: https://tychy.praca.gov.pl/ .

W środę, 27 stycznia 2021r. Powiatowy Urząd Pracy w Tychach rozpoczyna nabory wniosków w ramach programu "Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych" na realizację:

  • staży,
  • bonów zatrudnieniowych,
  • prac interwencyjnych,
  • dofinansowania wynagrodzenia za zatrudnienie bezrobotnego, który ukończył 50 rok życia,
  • refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy dla osób bezrobotnych,
  • dofinansowania rozpoczęcia działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne,
  • szkoleń i studiów podyplomowych.

Nabór wniosków odbywał się będzie w trybie ciągłym do momentu wyczerpania środków finansowych. W tym roku środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz środki na wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy będą przyznawane w wysokości 25 000,00 zł.  

Na cały projekt tyski PUP ma 6 939 430,74 zł

Wnioski o pomoc w ramach podstawowej Tarczy Antykryzysowej przyjmowane będą do 10 czerwca 2021 r. W ramach tarczy może być udzielona: pożyczka dla mikroprzedsiębiorców, pożyczka dla organizacji pozarządowych, dofinansowanie kosztów działalności dla osób samozatrudnionych, dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników dla organizacji pozarządowych, dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników dla kościelnej osoby prawnej.         

Wnioski o pomoc z tzw. tarczy branżowej przyjmowane będą do 31 stycznia 2021 r. W ramach tej pomocy można otrzymać: dotację dla mikro i małych przedsiębiorców określonych branż na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.   

Wnioski o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego będą przyjmowane od 15 lutego 2021 r. do 22 lutego 2021 r. Powiatowy Urząd Pracy w Tychach dysponuje na ten cel kwotą: 1 548 500,00 zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również