Wiadomości z Tych

Mundurowi o bezpieczeństwie podczas ferii

  • Dodano: 2023-01-18 07:00, aktualizacja: 2023-01-17 20:04

Policjanci tyskiej komendy cyklicznie prowadzą prelekcje z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas ferii, rozmawiając o zasadach bezpiecznych zabaw oraz o właściwym poruszaniu się po drodze. Przypominają także o informacyjno-edukacyjnej akcji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tychach w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2023” prowadzą liczne prelekcje z dziećmi. Policjanci spotykają się z najmłodszymi głównie w klubach osiedlowych, gdzie realizowane są półkolonie,aby przypomnieć im o najważniejszych zasadach zarówno bezpiecznej zabawy jak i właściwego poruszania się po drodze.

Policjanci w ostatnim czasie odwiedzili uczniów na półkolonii w Klubie Osiedlowym „Magdalena” oraz w klubie „Urbanowice”. Zwrócili przede wszystkim uwagę na zagrożenia oraz niebezpieczne sytuacje, które mogą powodować wypadki. Przypomnieli także dzieciom o noszeniu elementów odblaskowych, gdyż poprawiają one ich widoczność i dają kierowcy więcej czasu na reakcje i szanse by dostrzec ich o zmroku. Mundurowi informowali również uczestników o konkursie plastyczno-filmowym dotyczącym bezpieczeństwa na stoku oraz rozdawali dzieciom ulotki ze „Śnieżnym dekalogiem”.

Przypominamy, że trwa ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Mundurowi o bezpieczeństwie podczas ferii / fot. KMP Tychy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również