Wiadomości z Tych

MOSM Tychy U13 z brązowym medalem na II Memoriale Zygmunta Cybulskiego

  • Dodano: 2025-05-27 11:45

W miniony weekend koszykarze MOSM Tychy z kategorii U13 wzięli udział w II Memoriale Zygmunta Cybulskiego w Dąbrowie Górniczej. W turnieju oprócz gospodarzy rywalizowały także drużyny MKS Dąbrowa Górnicza (grupy młodzieżowe), BASL Równe z Ukrainy oraz mistrz Małopolski – Korona Kraków.

Trzy wyrównane mecze

Pierwszym rywalem tyszan była Korona Kraków, z którą pojedynek rozpoczął się od trudnej walki. Po początkowym prowadzeniu rywali różnicą 12 punktów, MOSM zdołał odwrócić wynik i wygrać 66:61, dzięki wzorowej grze w czwartej kwarcie.

W kolejnym meczu z gospodarzami turnieju trwała wyrównana walka punkt za punkt. Pomimo zaangażowania, w końcówce zabrakło sił, co pozwoliło rywalom wygrać 48:43.

W niedzielę drużyna MOSM zmierzyła się z BASL Równe. Początkowo przegrywając 17 punktami, tyszanom udało się przejąć prowadzenie i na minutę przed końcem osiągnąć wymaganą 6-punktową przewagę. Ostatecznie wygrali 64:63, ale ostatecznie w małej tabeli zabrakło im 5 punktów, co dało im trzecie miejsce w turnieju.

Indywidualne wyróżnienia i konkursy

Najbardziej wartościowym zawodnikiem MOSM Tychy został wybrany Miłosz Kadłuczka.

W konkursach dodatkowych nasi zawodnicy również zaznaczyli swoją obecność. W rzucie konkursowym trzecie miejsce zdobył Dawid Giel. W skill challenge do finału awansowali Wiktor Łopaciński (z najlepszym czasem) i Wojtek Koczuk, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również