Wiadomości z Tych

"Moje prawa, moje granice - o przemocy i odpowiedzialności" w tyskim liceum sportowym

  • Dodano: 2023-03-29 06:30, aktualizacja: 2023-03-28 22:30

Wczoraj w Liceum Mistrzostwa Sportowego odbyło się spotkanie z mundurowymi. Zajęcia profilaktyczne odbyły się pod hasłem "Moje prawa, moje granice – o przemocy i odpowiedzialności”, a odbiorcami tych ważnych kwestii była młodzież uczęszczająca do klas sportowych.

Ważne tematy z młodymi mieszkańcami

"Moje prawa, moje granice - o przemocy i odpowiedzialności”- to temat zajęć, które poprowadził policjant Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z KWP w Katowicach. W spotkaniu uczestniczyli również mundurowi, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką w tyskich placówkach oświatowych. Na początku zajęć uczniowie otrzymali do opracowania algorytmy postępowania w różnego rodzaju trudnych sytuacjach, z jakimi mogą spotkać się w życiu. Była to doskonała okazja, aby młodzi ludzie odpowiedzieli sobie na trudne pytania. Jak zareagowałbyś w sytuacji, gdy Twoi koledzy naśmiewają się z rówieśnika? Dlaczego zdarza się, że osoby, które są świadkami przemocy czy hejtu decydują się nie reagować?

Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w dyskusji i dzieliła się swoimi doświadczeniami. W ten sposób, na przykładach, policjanci omówili zagadnienia dotykające problemu przemocy, cyberprzemocy i mowy nienawiści. Uczniowie dowiedzieli się również, czym są prawa człowieka, które stanowią podstawę prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również