Wiadomości z Tych

"Moje prawa, moje granice - o przemocy i odpowiedzialności" w tyskim liceum sportowym

  • Dodano: 2023-03-29 06:30, aktualizacja: 2023-03-28 22:30

Wczoraj w Liceum Mistrzostwa Sportowego odbyło się spotkanie z mundurowymi. Zajęcia profilaktyczne odbyły się pod hasłem "Moje prawa, moje granice – o przemocy i odpowiedzialności”, a odbiorcami tych ważnych kwestii była młodzież uczęszczająca do klas sportowych.

Ważne tematy z młodymi mieszkańcami

"Moje prawa, moje granice - o przemocy i odpowiedzialności”- to temat zajęć, które poprowadził policjant Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z KWP w Katowicach. W spotkaniu uczestniczyli również mundurowi, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką w tyskich placówkach oświatowych. Na początku zajęć uczniowie otrzymali do opracowania algorytmy postępowania w różnego rodzaju trudnych sytuacjach, z jakimi mogą spotkać się w życiu. Była to doskonała okazja, aby młodzi ludzie odpowiedzieli sobie na trudne pytania. Jak zareagowałbyś w sytuacji, gdy Twoi koledzy naśmiewają się z rówieśnika? Dlaczego zdarza się, że osoby, które są świadkami przemocy czy hejtu decydują się nie reagować?

Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w dyskusji i dzieliła się swoimi doświadczeniami. W ten sposób, na przykładach, policjanci omówili zagadnienia dotykające problemu przemocy, cyberprzemocy i mowy nienawiści. Uczniowie dowiedzieli się również, czym są prawa człowieka, które stanowią podstawę prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa.

Google NewsSubskrybuj mojeTychy.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również