Wiadomości z Tych

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

  • Dodano: 2021-07-05 06:30, aktualizacja: 2021-07-03 22:31

W czwartek 1 lipca w Urzędzie Miasta 52 pary świętowały długoletnie pożycie małżeńskie. Trzy zaproszone pary obchodziły sześćdziesiątą, a 49 pozostałych - pięćdziesiątą rocznicę ślubu.

Podczas uroczystości Igor Śmietański - z-ca prezydenta Tychów, pogratulował małżonkom pięknego jubileuszu i życzył wielu kolejnych wspólnych lat spędzonych wśród bliskich.  

- Te 50, 60 lat małżeństwa to nie tylko wspólny związek, dobre i złe chwile, ale też rodzina, dzieci wnuki, a czasem nawet prawnuki. Państwo stanowicie tradycję i opokę swoich rodzin, ale też społeczności naszego miasta. -  mówił do obecnych na uroczystości jubilatów Igor Śmietański.

Medal za długoletnie pożycie małżeńskie to najczęściej przyznawane przez prezydenta RP polskie odznaczenie państwowe. Medale wręczane są osobiście obojgu małżonkom z okazji 50-tej rocznicy ślubu.

„Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” są nadawane na mocy ustawy o orderach i odznaczeniach z dnia 16 października 1992r. (Dz.U.1992, Nr 90, poz. 450 z późn. zm.) przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mogą je wręczać: marszałek województwa, starosta, wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

W Tychach wręczenia odznaczeń dokonuje Prezydent Miasta Tychy, na specjalnej uroczystości organizowanej przez Urząd Stanu Cywilnego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również