Wiadomości z Tych

Konkurs na strojenie choinki powraca na Jarmark Bożonarodzeniowy na placu Baczyńskiego!

  • Dodano: 2022-11-09 08:30, aktualizacja: 2022-11-09 09:29

Jarmark Bożonarodzeniowy na placu Baczyńskiego już za chwilę. Miejskie Centrum Kultury rozpisało konkurs na najładniejsze „Drzewko Bożonarodzeniowe” stworzone przez klasy.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie ozdób świątecznych oraz udekorowanie nimi żywej choinki podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Konkurs skierowany jest do tyskich placówek kulturalno-oświatowych tj. przedszkoli, szkół podstawowych i miejskich domów kultury.

Konkurs na „Drzewko Bożonarodzeniowe”. Zwycięzców poznamy na Jarmarku na placu Baczyńskiego

Opiekun lub nauczyciel może wyznaczyć maksymalnie sześcioro chętnych do wzięcia udziału w konkursie dzieci, których zadaniem będzie własnoręczne stworzenie wyjątkowych ozdób choinkowych takich jak: łańcuchy, kokardy, bombki, zawieszki czy czubek. Pole wyobraźni i inwencji twórczej jest w tym zakresie nieograniczone.

Oczywiście na tworzeniu zadanie się nie kończy. Kiedy wszystkie dekoracje będą gotowe nadejdzie II etap konkursu, czyli strojenie choinki na placu, podczas pierwszego dnia Jarmarku tj. 16 grudnia. Jury oceni wtedy estetykę, pracochłonność, oryginalność i spójność kompozycji całego drzewka.

Zwycięzcy mogą liczyć na nagrody pieniężne, których łączna wartość to aż 2 tys. złotych! MCK Tychy czeka na zgłoszenia do 16 listopada!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również