Wiadomości z Tych

Jakie koperty sprawdzają się w biznesie?

  • Dodano: 2023-10-04 13:15

Wydają się być niepozornym elementem wśród całej grupy materiałów papierniczych i biurowych, jednak odgrywają bardzo istotną rolę. Koperty, bo o nich mowa, wpływają na pierwsze wrażenie, jakie Twoja firma robi na swoich klientach i partnerach biznesowych. Jasno wskazuje to więc, by stawiać na produkty profesjonalne, trwałe i odpowiednie dla określonej działalności biznesowej. Spośród jakich rodzajów kopert możesz wybierać? Na co zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji?

  1. Jakie rodzaje kopert masz do wyboru?

  2. Różne koperty - różne rozmiary i gramatura

  3. Sposoby zamknięcia kopert i dodatkowe elementy

Jeśli Twoja firma wysyła sporo korespondencji, warto zdecydować się na zakup większej liczby kopert. Znajdziesz je na drukomat.pl/koperty.

Jakie rodzaje kopert masz do wyboru?

Ofertę dla biznesu możesz sprawdzić na drukomat.pl. Koperty dostępne są tu w szerokim asortymencie. Zgodnie z podstawową klasyfikacją wyróżniamy:

  • koperty standardowe - najbardziej tradycyjny wariant, powszechnie używane w biurach i przez osoby prywatne, dostępne w różnych rozmiarach, od małych, przeznaczonych na standardowe listy do większych, umożliwiających wysyłkę dokumentów,
  • koperty zabezpieczone - z dodatkowymi elementami zapobiegającymi nieautoryzowanemu dostępowi do zawartości koperty,
  • koperty firmowe z nadrukiem - z umieszczonym logo firmy, adresem, numerem telefonu lub innymi danymi zgodnymi z identyfikacją wizerunkową,
  • koperty okienne - z przezroczystym elementem pokazującym adres odbiorcy umieszczony na korespondencji wewnętrznej, idealne przy korespondencji seryjnej.

Różne koperty - różne rozmiary i gramatura

Wyróżniamy trzy standardowe rozmiary kopert, określane jako: A, B i C. Każdy z wymienionych szeregów jest większy od poprzedniego. Do najbardziej typowych w okolicznościach biurowych zalicza się szereg A, a zwłaszcza A4 i A5. Zaczynając od formatu A0, o powierzchni 1 m kw., kolejne formaty (A1, A2, A3, A4, A5, itd.) powstają poprzez podział uprzedniego na pół.

Arkusz w formacie B jest większy od swojego odpowiednika w formacie A, natomiast serie C sprawdzą się, gdy chcesz umieścić w środku arkusz o formacie A o tej samej cyfrze. W praktyce oznacza to, że do koperty C5 zmieści się arkusz w formacie A5 bez konieczności składania go.

Koperty różnią się gramaturą w zależności od użytego do ich produkcji papieru. Najczęściej stosuje się papier o wadze 80 g/m2 do 100 g/m2. Eleganckie koperty wykonuje się z grubszego papieru. Dzięki temu są one sztywne i wytrzymałe, charakteryzują się gładkością i są idealne do zastosowań prestiżowych.

Sposoby zamknięcia kopert i dodatkowe elementy

Istnieją trzy najpowszechniej stosowane metody zamykania kopert:

  • zamknięcie na mokro - wymagające zwilżenia specjalnego paska z klejem,
  • zamknięcie samoprzylepne - wymagające jedynie dociśnięcia dwóch pasków,
  • zamknięcie samoprzylepne z paskiem ochronnym - wystarczy odkleić pasek zabezpieczający klej i połączyć klapki koperty.

Koperty mogą być także wyposażone w dodatkowe elementy. Należy do nich na przykład przezroczyste okienko, które zdecydowanie ogranicza pracę dodatkową związaną z przygotowywaniem korespondencji seryjnej. Wystarczy prawidłowo złożyć dokument, aby nazwa odbiorcy i dane adresowe uwidoczniły się w wolnej przestrzeni. W przypadku większych firm z pewnością sprawdzi się także przygotowany na etapie zamówienia firmowy nadruk. Jeśli przedsiębiorstwo dba o spójną identyfikację wizualną, może zatroszczyć się o spójny z nią nadruk na kopertach firmowych. Pozwala to zwiększyć rozpoznawalność marki i budować profesjonalizm.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.