Wiadomości z Tych

Jak Tychy obchodzą Święto Konstytucji 3 Maja?

  • Dodano: 2024-04-24 13:30

Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 maja w Tychach rozpocznie tradycyjnie msza święta w intencji ojczyzny w kościele pw. św. Marii Magdaleny oraz uroczyste złożenie kwiatów na Placu Wolności. Po południu uroczystości przeniosą się do Czułowa.

Oficjalne obchody

Główne uroczystości rozpoczną się o godzinie 12.00 mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele pw. św. Marii Magdaleny. Oprawę wydarzenia zapewni Tyski Chór Mieszany Presto Cantabile. Po mszy odbędzie się uroczysty przemarsz z udziałem Orkiestry KWK Piast, prowadzący do Pomnika Powstańca Śląskiego na Placu Wolności, gdzie o 13.15 planowana jest kolejna część obchodów. Na Placu Wolności nastąpi złożenie kwiatów oraz wykonanie Mazurka Dąbrowskiego przez Orkiestrę Dętą KWK Piast i chór Presto Cantabile.

W Czułowie, pod Pomnikiem Powstańców Śląskich przy ulicy Katowickiej, złożenie kwiatów nastąpi o 14.30, gdzie uroczystości uświetni chór Cantate Deo pod dyrygenturą Michała Brożka. Obchody poprowadzi Wojciech Lewandowski. 

Uczestnicy wydarzeń otrzymają chorągiewki w barwach narodowych i kokardy narodowe rozdawane w miejscach obchodów, co stanowi już tradycję tego święta w naszym mieście.

Warsztaty biało-czerwone 

We wtorek poprzedzający majówkę (30 kwietnia), w Klubie Wilkowyje MCK organizowane będą rodzinne warsztaty biało-czerwone, podczas których można będzie wykonać efektowną mapę Polski z wykorzystaniem techniki string-art. Powstaną prace wyplatane za pomocą kolorowych nici czy włóczek oraz gwoździków wbijanych w drewnianą deskę tworzących kontur przygotowywanego wzoru. W ten sposób powstaną kształty nawiązujące do zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja.

Zajęcia odbywać się będą w godzinach 17.00-19.00, wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy pod adresem klub@mck.tychy.pl i numerami telefonu: 32 227 26 22 i 691 770 344 (również SMS-owo).

Program obchodów Święta Konstytucji 3 Maja 2024 w Tychach

  • 12.00 – msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Marii Magdaleny z oprawą muzyczną chóru Presto Cantabile (po mszy przemarsz z udziałem Orkiestry KWK Piast pod Pomnik Powstańca Śląskiego)
  • 13.15 – uroczystości pod Pomnikiem Powstańca Śląskiego przy pl. Wolności z oprawą muzyczną Orkiestry dętej KWK Piast oraz chóru Presto Cantabile
  • 14.30 – uroczystości pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w Czułowie przy ul. Katowickiej, z oprawą muzyczną chóru Cantate Deo pod dyrygenturą Michała Brożka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również