Wiadomości z Tych

Inwestycje rowerowe w Tychach

  • Dodano: 2023-09-20 12:00

W Tychach od kilku tygodni trwa budowa nowych ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Prace prowadzone są w dwóch lokalizacjach: wzdłuż ulicy Harcerskiej (od ul. Begonii do ul. Żwakowskiej z wyłączeniem wiaduktu, gdzie pozostanie dotychczasowa nawierzchnia) oraz wzdłuż ulicy Burschego (od ul. Hlonda do ul. Dołowej).

W obu lokalizacjach, w zależności od dostępności terenu, na poszczególnych odcinkach powstają ścieżki rowerowe z nawierzchni asfaltowej lub wspólne ciągi pieszo-rowerowe z kostki brukowej. W sumie powstanie około 1000 m nowych dróg dla rowerzystów. 

Inwestycje rowerowe: ul. Harcerska i Begonii

Oprócz wspomnianej ul. Harcerskiej, nowa ścieżka rowerowa powstanie też wzdłuż ul. Begonii (od skrzyżowania z ul. Harcerską i ul. Cienistą w kierunku „Hotelowca”). W tym miejscu częściowo zachowany zostanie istniejący chodnik, natomiast z części terenu wydzielona zostanie ścieżka dla rowerów. Obecnie ukończono około 30% prac, całość  powinna być gotowa jeszcze w tym roku.

Inwestycje rowerowe: ul. Burschego

Trwa przebudowa ul. Biskupa Burschego od Potoku Tyskiego do skrzyżowania z ul. Mikołowską w Tychach. Po stronie wschodniej powstanie brakujący odcinek Wojewódzkiej Trasy Rowerowej Nr 1 (Katowice-Pszczyna), łączące istniejącą ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Hlonda ze ścieżką rowerową przy ul. Dołowej. Pomiędzy ulicami Nowokościelną i Norwida powstaną: zatoka dla pojazdów komunikacji miejskiej oraz nowa wiata przystankowa. Inwestycja przy ul. Burschego ma charakter ponadlokalny i miasto otrzymało na ten cel dotację Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii w wysokości 2 600 000 PLN.

Wszystkie drogi rowerowe w mieście, projektowane są w zgodzie z obowiązującą Strategią Rozwoju Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na lata 2022-2027 oraz ze Standardami i wytycznymi kształtowania infrastruktury rowerowej przyjętymi przez GZM w 2022 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również