Wiadomości z Tych

Grupa Speed dyscyplinuje na drodze kierujących oraz pieszych

  • Dodano: 2022-02-14 06:30, aktualizacja: 2022-02-13 23:06

Tyska grupa Speed skierowana jest głównie do walki z piratami drogowymi, lecz nie jest obojętna na niebezpieczne wykroczenia względem pieszych.

Policjanci tyskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem Volkswagen Turan. Mężczyzna jadąc ulicą Jaśkowicką na drodze dwujezdniowej w tym samym kierunku, wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych inny pojazd. Ponadto kierujący zlekceważył kolejny przepis przekraczając przy tym dozwoloną prędkość. Zgodnie z nowym taryfikatorem, mundurowi nałożyli na kierującego mandat w wysokości 2300 złotych. Na jego koncie znalazło się także 16 punków karnych. Chwilę później kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na pasach. Mężczyzna otrzymał mandat 1500 złotych i 10 punktów karnych.

Zachowajmy ostrożność

Przypomina się o nowych regulacjach, które mówią o tym, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Nowe regulacje nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Bardzo ważną zmianą dla pieszego jest też zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, torowisko, czy przejście dla pieszych w taki w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji otoczenia pieszego. Policjanci grupy Speed ujawnili takie wykroczenie na alei Bielskiej, kiedy kobieta rozmawiała przez telefon przechodząc przez jezdnię. Została ukarana mandatem karnym wysokości 300 złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również