Wiadomości z Tych

Dzień przedsiębiorczości w tyskiej komendzie

  • Dodano: 2018-03-22 12:45

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach odbył się "Dzień Przedsiębiorczości". W ramach tego projektu tyską jednostkę odwiedziła młodzież, która swoją przyszłość zawodową planuje związać z policją. Życzymy wytrwałości w dążeniu do celu.

Komenda Miejska Policji w Tychach jako jednostka otwarta włączyła się w inicjatywę zorganizowania "Dnia Przedsiębiorczości". W ramach tego projektu uczniowie odbywają jednodniowe praktyki w różnych firmach, instytucjach czy urzędach. Tyska jednostka przyjęła w swoje mury 8 uczniów z tyskich szkół, którzy odbyli kilkugodzinne praktyki. Młodzi ludzie planują w przyszłości służyć w policji. Poprzez udział w programie mieli możliwość weryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie. Uczniowie uzyskali informację o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania tego zawodu.

Podkom. Danuta Urbańczyk przedstawiła uczestnikom proces rekrutacji do służby w policji mając na uwadze założenia kampanii "Policję tworzą ludzie..twórzmy ją razem". Następnie dzielnicowi przybliżyli założenia programu "Dzielnicowy bliżej nas", zasady funkcjonowania aplikacji "Moja komenda" oraz KMZB, jak również zaprezentowali sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy podczas zabezpieczania imprez masowych. Policjant wdziału ruchu drogowego zaprezentował adeptom sprzęt wykorzystywany przez mundurowych w codziennej służbie oraz przypomniał o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Ponadto każdy uczestnik otrzymał elementy odblaskowe aby być "widocznym" na drodze. Policjant z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii omówił z uczestnikami współczesne zagrożenia oraz przybliżył pracę policjantów zajmujących się prewencją kryminalną, a technik kryminalistyki zaprezentował w jaki sposób zabezpiecza się odciski palców. Na koniec przyszłym policjantom wskazówek udzielił Komendant Miejski Policji w Tychach mł. insp. Andrzej Trzciński, zachęcając młodych ludzi aby świadomie wybrali zawód, który da im możliwość samorozwoju oraz satysfakcję z wykonywanej pracy.

Życzymy wszystkim wytrwałości w dążeniu do celu i powodzenia w spełnianiu marzeń.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również