Wiadomości z Tych

„Dzięki wam czujemy się bezpiecznie” - podziękowania dzieci dla tyskich policjantów

  • Dodano: 2023-08-03 11:30

Wakacje to intensywny czas dla policjantów tyskiej komendy, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką społeczną. Mundurowi codziennie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu.

Prelekcje dla najmłodszych nawet w czasie wakacji  

Wakacje to okres przerwy szkolnej dla dzieci i młodzieży i czas, kiedy młodzi ludzie spędzają czas m.in. na zorganizowanych na terenie naszego miasta półkoloniach. Z tego powodu policjanci wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby promować bezpieczne zachowania w ramach trwającej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Mundurowi przypominają dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz zwracają szczególną uwagę na mogące pojawić się zagrożenia. Odwiedzają również przedszkola, rozmawiając z najmłodszymi o tym, jak się zachowywać podczas wakacji nad wodą czy w górach i przypominają o zagrożeniach, jakie niesie za sobą korzystanie z kąpielisk wodnych. Podczas takich spotkań policjanci starają się również uwrażliwić dzieci na skutki beztroskich i nierozważnych zachowań oraz zabaw w wodzie.

Podziękowania dla policjantów 

Dzieci bardzo chętnie rozmawiają z policjantami na temat bezpieczeństwa, a zadawane przez nie pytania udowadniają, że pomimo młodego wieku są świadome zagrożeń, z którymi mogą się zetknąć podczas spędzania wolnego czasu. Dowodem na to, że spotkania z mundurowymi cieszą się dużym zainteresowaniem, są podziękowania, otrzymywane od dzieci. Na jednym z nich możemy przeczytać „Dzięki Wam czujemy się bezpiecznie” i jest to jedno z najpiękniejszych zdań, które policjant może usłyszeć od dziecka.

„Dzięki wam czujemy się bezpiecznie” - podziękowania dzieci dla tyskich policjantów / fot. Śląska.POLICJA.pl


Źródło: Komenda Miejska Policji w Tychach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również