Wiadomości z Tych

Dzieciniec na Lato - Teatr Mały w Tychach zaprasza

  • Dodano: 2021-08-04 06:30, aktualizacja: 2021-08-03 21:46

Jesteśmy na półmetku wakacyjnych warsztatów teatralnych, które realizowane są w Teatrze Małym pod hasłem „Dzieciniec Teatralny”.

Spotykamy się w każdą niedzielę o godz. 12:00 na warsztatach tematycznych, które stanowią teatralny element projektu #TychyNaLato.

W sierpniu zaprasza się na:

  • RODZINNĄ, IMPROWIZOWANĄ AKCJĘ TWÓRCZĄ „SZTUKA BYCIA NIEPRZYGOTOWANYM” z udziałem Grupy „Lipny Barszcz” w składzie: Mateusz P. Barczyk, Adam Lip (8 sierpnia, godz. 12:00 – 14:00)
  • TEATRALNĄ GRĘ TERENOWĄ „CO W KULISIE PISZCZY”, którą zrealizują pracownicy Teatru ( 15 sierpnia, godz. 12:00 – 14:00). Trzeba będzie odnaleźć zagubione rekwizyty, kostiumy czy fragmenty scenariusza.
  • WARSZTATY TEATRALNE „JAKĄ ROLĘ ODEGRASZ W TEATRZE ŚWIATA?”, które poprowadzą aktorzy OtoTo Teatru: Agnieszka Kulińska i Mateusz Kowalski (22 sierpnia, godz. 12:00 – 14:00), gdzie podczas wspólnej, kreatywnej zabawy na dziedzińcu teatralnym wejdziemy w świat żywiołów natury. Odkryjemy: Jaką moc ma kropla wody? Jaka siła tkwi w ziarenku piasku? Czy da się przytulić cały świat? Co łączy nas z naturą i jaką rolę odgrywamy na świecie?
  • SPEKTAKL TEATRALNY „Czy umiesz gwizdać, Joanno?” w wykonaniu artystów Teatru Lalek Guliwer. Przedstawienie jest sceniczną adaptacją książki Ulfa Starka – jednego z najbardziej cenionych szwedzkich autorów literatury dla dzieci. W kameralnym spektaklu na dwójkę aktorów poznajemy pełną przygód historię o przyjaźni ponad pokoleniami. W tej wyjątkowej opowieści zwykłe chwile radości i skromne szaleństwa sprawiają, że świat wokół bohaterów nabiera barw, a kiedy nadchodzi czas rozstania, pozostają wspomnienia. Wspomnienia o tym, jak dobrze razem puszczać latawce, uczyć się gwizdać, wspinać się na drzewa i rwać czereśnie.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje 2021.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również