Wiadomości z Tych

Dzieci z Tychów będą miały gdzie ćwiczyć!

  • Dodano: 2023-09-29 11:15

Miasto Tychy pozyskało ponad 2,5 miliona złotych dofinansowania, dzięki czemu przy Szkole Podstawowej nr 21 w Tychach powstanie nowe boisko wielofunkcyjne wraz z zadaszeniem. To odpowiedź na stale rosnącą liczbę uczniów oraz niewielkich rozmiarów obecną salę sportową.

Zmiany w tyskiej szkole

Szkołę przy ulicy Młodzieżowej reaktywowano w 2019 roku. Już na początku jej ponownego funkcjonowania wiadomo było, że przy zwiększającej się liczbie uczniów i oddziałów, realizowanie zajęć z wychowania fizycznego będzie coraz trudniejsze.

– Nasza obecna sala jest mała, nie mieści się tam nawet pełnowymiarowe boisko do siatkówki. W przypadku młodszych dzieci jesteśmy w stanie zmieścić na sali dwie klasy podczas jednej godziny lekcyjnej. Jeśli chodzi o uczniów szóstej czy siódmej klasy, nie ma takiej możliwości – przyznał dyrektor szkoły, Andrzej Rafa.

Starania o budowę nowe sali okazały się możliwe do zrealizowania dzięki wsparciu miasta Tychy oraz dofinansowaniu ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

– Dla naszej szkoły to bardzo ważny i potrzebny obiekt. Po jej otwarciu wiedzieliśmy, że docelowo ma się w niech uczyć około 500 uczniów. Zależy nam na tym, aby nowy obiekt spełniał wymagania dotyczące aspektu funkcjonalności i estetyki. Mam nadzieję, że będziemy mogli realizować nie tylko plan podstawowy, ale i sportowe zajęcia pozalekcyjne – przyznał dyrektor.

Oprócz hali łukowej, powstanie również zaplecze sanitarno-szatniowe, łącznik pomiędzy halą i szkołą, a także strzelnica laserowa. Dofinansowanie będzie realizowane w ramach programu „OLIMPIA - Program Budowy Przyszkolnych Hal Sportowych na 100 Lecie Pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”. Budowane one są w formie hal łukowych. Całkowity koszt realizacji inwestycji wynosi 6 876 065 zł. Środki własne miasta to 4 301 065 zł. Dofinansowanie to 2 575 000 zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również