Wiadomości z Tych

Dzieci uczą się sobie radzić - kolejna edycja Programu Profilaktyczno-Wychowawczego

  • Dodano: 2022-05-18 07:00, aktualizacja: 2022-05-17 21:40

Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, ze swoimi emocjami i rozwiązywać konflikty? Dzieci z tyskich szkół dowiadują się o tym podczas kolejnej edycji Programu Profilaktyczno-Wychowawczego EPSILON.

Program Profilaktyczno-Wychowawczy

Rozwijanie umiejętności skutecznego radzenia sobie z trudnościami życiowymi, rozwiązywania konfliktów, budowania dobrych relacji z rówieśnikami, zwiększania poczucia własnej wartości czy nazywania i radzenia sobie z trudnymi emocjami. To tematy poruszane z uczniami tyskich szkół klas podstawowych I-III w ramach kolejnej edycji Programu Profilaktyczno-Wychowawczego EPSILON. Program, który uzyskał rekomendację Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, adresowany jest do całej grupy, bez względu na stopień indywidualnego ryzyka występowania problemów związanych z uzależnieniami.

W ubiegłym roku ponad 580 uczniów z klas I-II oraz 35 wychowawców wzięło udział w zajęciach wykorzystujących technikę dramy edukacyjnej, dyskusji sterowanej, treningu umiejętności, wprowadzenia "rytuałów klasowych" i realizacji umowy klasowej dotyczącej wzorów zachowania w sytuacjach konfliktowych. Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 22 klas, czyli ponad 390 uczniów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również