Wiadomości z Tych

Dożynki Miejskie w Tychach

  • Dodano: 2020-09-03 12:00, aktualizacja: 2020-09-04 07:12

W tym roku tradycyjne już dożynki odbędą się w niedzielę, 6 września na Starych Tychach. Gospodarzem wydarzenia będzie Rada Osiedla Stare Tychy oraz Miejskie Centrum Kultury w Tychach, które zapraszają do najstarszej dzielnicy miasta.

Uroczystości dożynkowe rozpocznie o godz. 12.00 uroczysta msza dziękczynna w matce tyskich kościołów – pw. św. Marii Magdaleny w Tychach.

Po mszy na Rynku czekać będą: wystawa zabytkowych maszyn rolniczych, zagroda ze zwierzętami Mysłowickiego Stowarzyszenia Hodowców Drobnego Inwentarza, zagroda edukacyjna Zagroda i Ogrodnictwo Niezłe Ziółka w Mikołowie. W ramach tyskich dożynek zaplanowano także artystyczny występ muzyczny zespołu Kapela Fedaków, która na Rynku będzie grać i śpiewać ludowe pieśni.

- W tym roku ominie nas biesiadny klimat Dożynek Miejskich, tak bardzo jednoznaczny z tym wydarzeniem. Jednak bezpieczeństwo uczestników wydarzeń miejskich jest dla nas najwyższym priorytetem, dlatego podjęliśmy decyzję, by symbolicznie zaprezentować Państwu kilka elementów naszego regionu i tradycji wiązanych z pracą rolnika - mówi   Małgorzata Król – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Wszystkie stanowiska z wystawami oraz muzycy będą gościć na Rynku do godziny 15:30.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również