Wiadomości z Tych

Dodatek węglowy 2022. Jak złożyć wniosek?

  • Dodano: 2022-08-18 07:00, aktualizacja: 2022-08-17 19:29

Wczoraj weszły w życie przepisy nowego rozporządzenia, zgodnie z którym gospodarstwa domowe mogą wnioskować o wypłatę 3000 zł dodatku na zakup węgla. W Tychach obsługą wniosków zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a złożyć go można na trzy różne sposoby.

Wniosek o dodatek węglowy już dostępny

Wnioski o dodatek węglowy należy składać do 30 listopada 2022 roku jedną z trzech dostępnych metod:

  • elektronicznie za pośrednictwem platformy e-PUAP po zatwierdzeniu ich podpisem elektronicznym lub z wykorzystaniem profilu zaufanego,
  • pocztą tradycyjną  - decyduje data stempla pocztowego 
  • tradycyjnie (papierowo) wnioski będą przyjmowane w Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tychach przy ul. Barona 30  w godzinach:
    • poniedziałek, wtorek : 8:00-15:00
    • czwartek: 8:00-17:00
    • piątek: 8:00-13:00 

Formularze są dostępne w punkcie obsługi klienta Działu Świadczeń Rodzinnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach przy ul. Barona 30 (punkt obsługi klienta - wejście z zewnątrz budynku od strony salonu samochodowego) oraz na stronie internetowej MOPS w zakładce WNIOSEK DO POBRANIA.

Miejski Ośrodek Pomocy Społeczne prosi o prawidłowe i uważne wypełnienie wniosku oraz o wpisanie adresu poczty elektronicznej, na który zostanie wysłana informacja o przyznaniu dodatku węglowego oraz numeru rachunku bankowego. Dodatek węglowy dla gospodarstwa domowego wynosi 3.000,00 złotych.

Świadczenie jest niezależne od dochodu. Przeznaczone jest dla wszystkich gospodarstw domowych, w których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel. Przysługuje tym, którzy węgiel spalają w kotle, kominku, kozie, ogrzewaczu powietrza, trzonie kuchennym, piecokuchni, kuchni węglowej lub piecu kaflowym. Urządzenia te muszą być zasilane węglem kamiennym, brykietem lub pelletem zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego. Warunkiem koniecznym do otrzymania dodatku węglowego jest uzyskanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również