Wiadomości z Tych

Dodatek węglowy 2022. Jak złożyć wniosek?

  • Dodano: 2022-08-18 07:00, aktualizacja: 2022-08-17 19:29

Wczoraj weszły w życie przepisy nowego rozporządzenia, zgodnie z którym gospodarstwa domowe mogą wnioskować o wypłatę 3000 zł dodatku na zakup węgla. W Tychach obsługą wniosków zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a złożyć go można na trzy różne sposoby.

Wniosek o dodatek węglowy już dostępny

Wnioski o dodatek węglowy należy składać do 30 listopada 2022 roku jedną z trzech dostępnych metod:

  • elektronicznie za pośrednictwem platformy e-PUAP po zatwierdzeniu ich podpisem elektronicznym lub z wykorzystaniem profilu zaufanego,
  • pocztą tradycyjną  - decyduje data stempla pocztowego 
  • tradycyjnie (papierowo) wnioski będą przyjmowane w Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tychach przy ul. Barona 30  w godzinach:
    • poniedziałek, wtorek : 8:00-15:00
    • czwartek: 8:00-17:00
    • piątek: 8:00-13:00 

Formularze są dostępne w punkcie obsługi klienta Działu Świadczeń Rodzinnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach przy ul. Barona 30 (punkt obsługi klienta - wejście z zewnątrz budynku od strony salonu samochodowego) oraz na stronie internetowej MOPS w zakładce WNIOSEK DO POBRANIA.

Miejski Ośrodek Pomocy Społeczne prosi o prawidłowe i uważne wypełnienie wniosku oraz o wpisanie adresu poczty elektronicznej, na który zostanie wysłana informacja o przyznaniu dodatku węglowego oraz numeru rachunku bankowego. Dodatek węglowy dla gospodarstwa domowego wynosi 3.000,00 złotych.

Świadczenie jest niezależne od dochodu. Przeznaczone jest dla wszystkich gospodarstw domowych, w których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel. Przysługuje tym, którzy węgiel spalają w kotle, kominku, kozie, ogrzewaczu powietrza, trzonie kuchennym, piecokuchni, kuchni węglowej lub piecu kaflowym. Urządzenia te muszą być zasilane węglem kamiennym, brykietem lub pelletem zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego. Warunkiem koniecznym do otrzymania dodatku węglowego jest uzyskanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB).

Google NewsSubskrybuj mojeTychy.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również