Wiadomości z Tych

Dłuższe wakacje i krótszy rok szkolny, a wszystko przez Boże Ciało

  • Dodano: 2019-05-23 10:00

Rok szkolny 2018/2019 zakończy się wcześniej. Taką informację ogłosił w sobotę, 18 maja, premier Mateusz Morawiecki. Powodem jest święto Bożego Ciała przypadające 20 czerwca.


W tym roku uczniowie polskich szkół będą mogli się cieszyć dłuższymi wakacjami, które przedłużono zaledwie o dwa dni! Zakończenie roku szkolnego przesunięto bowiem z 21 na 19 czerwca, a wszystko z uwagi na przypadające 20 czerwca święto Bożego Ciała.

Oczekiwali tego rodzice, nauczyciele i uczniowie. Dlatego podjęliśmy decyzję, że zakończenie roku szkolnego odbędzie się przed długim weekendem, czyli we środę 19 czerwca. Po co utrudniać, jak można ułatwić. No i wakacje będą dłuższe :-)

— Mateusz Morawiecki (@MorawieckiM) 18 maja 2019


Rząd uznał, że sztuczne trzymanie się piątku jako dnia zakończenia roku szkolnego jest bezcelowe, skoro świadectwa i tak są już przygotowane odpowiednio wcześniej. O pomyśle tym premier Mateusz Morawiecki w sobotę, 18 maja, podczas spotkania z mieszkańcami Zawiercia. Dodał też, że zmiana ta zostanie usankcjonowana rozporządzeniem, które zostanie wkrótce wydane.

Oświadczenie premiera skomentowała na Twitterze posłanka PO Agnieszka Pomaska, pisząc:

Mocno PiSowi musi się palić pod stopami. MEN kilkukrotnie był proszony o możliwość zakończenia roku szkolnego przed Bożym Ciałem. Bezskutecznie. Szkoły się więc do tego dostosowały, organizując też np.zielone szkoły, a tera łaskawca zmienia zdanie. Zróbcie chociaż raz coś dobrze pic.twitter.com/q67zZmODLX

— Agnieszka Pomaska (@pomaska) 18 maja 2019


Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również