Wiadomości z Tych

Destroyers, Prosecutor i Styxx w Tychach

  • Dodano: 2019-06-25 14:30

Po ponad 25 latach ciszy, legenda polskiego heavy i thrash metalu powróciła do świata żywych! Weterani starych Jarocinów i Metalmanii są znowu głodni grania i gotowi na nowe rozdanie kart.

W sobotę 20 lipca zagrają swój pierwszy od przeszło ćwierć wieku koncert w swoim mateczniku, czyli na Śląsku.

Data: 20.07.2019
Miejsce: Tychy, Underground Pub, Pl. Korfantego 1
Godzina: 19:00
Bilety: 30 pln* / 40 pln**
* przedsprzedaż online i w klubie / ** na bramce
Bilety: http://heliconfest.pl


ZAGRAJĄ:

Destroyers - Zespół grający heavy i thrash metal, założony w 1985 roku w Bytomiu. Z powodzeniem koncertował aż czterokrotnie na kultowym już festiwalu w Jarocinie [1986, 1987, 1988 i 1989] oraz kilkukrotnie na METALMANII. Destroyersi dzielili sceny z kolegami z polskiego podwórka takimi jak: Kat, Turbo, Wilczy Pająk, Dragon, Stos, Hammer i wieloma innymi, a także z gwiazdami światowego formatu jak Helloween, Running Wild, Kreator, OverKill, Sodom etc.

Na koncie dwie świetne płyty "Noc Królowej Żądzy" [1989] i "The Miseries of Virtue" [1991]. Pierwsza z nich, uznawana w pewnych kręgach za legendarną, świętuje w tym roku swoje 30-lecie.
Podczas koncertu zespół odegra ją W CAŁOŚCI !

  • www.destroyers.com.pl
  • www.facebook.com/destroyersPl

PROSECUTOR - Kapela, która powstała pod koniec lat 80' grająca Thrash Metal. W styczniu 1990 r. nagrywa pierwsze demo "DESERT OF DEATH". Nagrana na amatorskim sprzęcie kaseta zawiera utwory studyjne, a także wersje koncertowe. Zespół rozpoczyna koncerty z mniej lub bardziej znanymi zespołami polskiej sceny metalowej i nie tylko. Np. 22 października 1991 r.  występuje w Czechosłowackim mieście Karvina z austriacką grupą Pungent Stench. W sierpniu 1992 r. zespól występuje na małej scenie w Jarocinie. Po powrocie z festiwalu wchodzi do studia i nagrywa swoją pierwszą płytę "Krew czarnej ziemi", która rozchodzi się w całej Polsce jak "ciepłe bułeczki".
26 lutego 1994 r. zespół występuje po raz ostatni przed publicznością, a następnie zawiesza działalność, by w 2010 roku ją wznowić. W chwili obecnej zespół przygotowuje nowy album.

  • www.facebook.com/prosecutorpl
  • www.prosecutor.pl

STYXX heavy metal - Mocno energetyczna grupa z Zagłębia Dąbrowskiego. Mięsiste riffy w starym stylu i teksty w ojczystym języku. Zespół dzielił sceny m.in. z Ceti, Cochise, KSU, Chłopcy z Placu Broni, Lessdress i wieloma innymi na licznych koncertach I festiwalach w całej Polsce. Po tragicznej śmierci perkusisty w styczniu bieżącego roku kontynuuje działalność promując płytę "Wilczy Głód".

  • www.facebook.com/styxbandpoland

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również