Wiadomości z Tych

Coraz więcej obcokrajowców w Tychach. Składanie wniosków w Wydziale Komunikacji

  • Dodano: 2023-03-16 07:15, aktualizacja: 2023-03-15 19:56

Coraz więcej obcokrajowców składa w Tychach wniosek o wydanie karty upoważniającej do wykonywania pracy w zawodzie kierowcy autobusu czy ciężarówki. Wzrosła również liczba założonych profili kandydatów na kierowcę oraz wydanych lub wymienionych praw jazdy przez osoby z zagranicy.

Czym jest Karta Kwalifikacji?

Karta Kwalifikacji to dokument, który muszą wyrobić osoby z kwalifikacjami do przewozu towarów lub osób, ale nie posiadające polskiego prawa jazdy. - Od początku roku wniosek o wydanie karty złożyło już 88 obcokrajowców. W tym samym czasie założonych zostało również 79 profili Kierowcy Zawodowego – elektronicznego dokumentu identyfikującego przyszłego kierowcę zawodowego oraz 16 profili kandydata na kierowcę – dokumentu dla osób, które chcą uzyskać prawo jazdy. Wydano także obcokrajowcom 35 dokumentów prawa jazdy – wyjaśnia Maria Losko, naczelniczka Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tychy. To znaczący wzrost w porównaniu do analogicznego okresu z lat ubiegłych.

Wśród osób z zagranicy korzystających z usług Wydziału Komunikacji najwięcej jest obywateli Ukrainy. Są również osoby pochodzące z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Turcji, a także z krajów znacznie bardziej oddalonych od Polski, takich jak Zimbabwe, Bangladesz czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również