Tychy - portal miejski mojeTychy.pl

Wiadomości z Tych

Brutalne ataki na kobiety. Sprawca rozbojów i gwałtu w areszcie

  • Dodano: 2020-02-20 10:45

Minimum 5 lat więzienia dla 30-latka z Tychów, który dopuścił się rozbojów i gwałtu na dwóch kobietach w grudniu i styczniu. Kryminalni z Bierunia w akcji.

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Zwyrodnialec atakował kobiety na terenie Lędzin. Do pierwszego rozboju doszło 6 grudniu – 30-latek zaatakował 28-letnią kobietę dokonując brutalnego pobicia oraz kradzieży. Następnie 28 stycznia zaatakował, pobił i zgwałcił 15-latkę w rejonie zagajnika przy ul. Paderewskiego. Kryminalni z Bierunia pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach mieli nie lada zagwozdkę bo na początki nic nie wskazywało na to, że te dwie sprawy mogą się jakkolwiek łączyć. Jednak w toku śledztwa doszli do tego, że za rozbojami może stać jeden człowiek. Okazało się, że jest nim 30-letni mężczyzna, który już kilka lat swojego życia spędził za kratami jednego z więzień. Ponad to był poszukiwany przez tyską prokuraturę celem odbycia dodatkowej kary 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Na szczęście i tym razem Policja wykazała się ogromną determinacją i profesjonalizmem zatrzymując w krótkim czasie podejrzanego i tym uniemożliwiając mu kolejne ataki na bezbronne kobiety. Tyszanin usłyszał już zarzuty w tej sprawie. W więzieniu spędzi dodatkowo minimum 5 lat, bo taką karę za te czyny przewiduje polski kodeks karny.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.