Wiadomości z Tych

Brutalne ataki na kobiety. Sprawca rozbojów i gwałtu w areszcie

  • Dodano: 2020-02-20 10:45

Minimum 5 lat więzienia dla 30-latka z Tychów, który dopuścił się rozbojów i gwałtu na dwóch kobietach w grudniu i styczniu. Kryminalni z Bierunia w akcji.

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Zwyrodnialec atakował kobiety na terenie Lędzin. Do pierwszego rozboju doszło 6 grudniu – 30-latek zaatakował 28-letnią kobietę dokonując brutalnego pobicia oraz kradzieży. Następnie 28 stycznia zaatakował, pobił i zgwałcił 15-latkę w rejonie zagajnika przy ul. Paderewskiego. Kryminalni z Bierunia pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach mieli nie lada zagwozdkę bo na początki nic nie wskazywało na to, że te dwie sprawy mogą się jakkolwiek łączyć. Jednak w toku śledztwa doszli do tego, że za rozbojami może stać jeden człowiek. Okazało się, że jest nim 30-letni mężczyzna, który już kilka lat swojego życia spędził za kratami jednego z więzień. Ponad to był poszukiwany przez tyską prokuraturę celem odbycia dodatkowej kary 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Na szczęście i tym razem Policja wykazała się ogromną determinacją i profesjonalizmem zatrzymując w krótkim czasie podejrzanego i tym uniemożliwiając mu kolejne ataki na bezbronne kobiety. Tyszanin usłyszał już zarzuty w tej sprawie. W więzieniu spędzi dodatkowo minimum 5 lat, bo taką karę za te czyny przewiduje polski kodeks karny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również