Wiadomości z Tych

Akcja "Świeć przykładem" zawitała do Tychów

  • Dodano: 2022-11-25 06:00, aktualizacja: 2022-11-24 19:47

W Tychach już po raz kolejny odbyła się akcja pod nazwą "Świeć przykładem". Tym razem w trosce o bezpieczeństwo pieszych na ulice miasta ruszyli policjanci, strażacy, strażnicy miejscy oraz przedstawiciele mediów.

"Świeć przykładem" w Tychach

Przedwczoraj w Tychach odbyła się już kolejna odsłona akcji pod nazwą "Świeć przykładem”. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Tychach wspólnie z Radiem EXPRESS oraz portalem internetowym 112Tychy rozdawali mieszkańcom opaski odblaskowe. Policjantów wspierali także funkcjonariusze Straży Miejskiej w Tychach oraz Państwowej Straży Pożarnej w Tychach. „Doświetleni” tyszanie teraz świecą przykładem i wiedzą, że noszenie odblasków nic ich nie kosztuje, a może uratować życie.

Wszyscy, którzy wzięli udział w przedsięwzięciu i byli obecni w wyznaczonych punktach, mogli także liczyć na dawkę wiedzy na temat pierwszej pomocy. Mieszkańcy mieli okazję podnieść swoje umiejętności w wykonywaniu resuscytacji, ćwicząc na manekinie pod czujnym okiem strażaków. Najmłodsi z kolei mieli możliwość zobaczyć z bliska policyjne radiowozy oraz wóz strażacki.

Bardzo dziękujemy wszystkim mundurowym oraz przedstawicielom mediów za wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych. Pieszym natomiast przypominamy, że noszenie odblasków znacząco wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stawką nie są jedynie mandaty karne, ale ludzkie życie i zdrowie. Prawidłowo noszone elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z przodu i z tyłu.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym piesi poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy o tym zwłaszcza teraz gdy szybko zapada zmrok, a warunki atmosferyczne znacznie ograniczają widoczność. - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również