Wiadomości z Tych

79 projektów zostanie zrealizowanych w ramach Tyskiego Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku

  • Dodano: 2020-10-07 15:30

Znane są już wyniki głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Spośród 165 propozycji poddanych pod głosowanie mieszkańcy wybrali 79, które zostaną zrealizowane w 2021 roku. W sumie oddano 19 501 głosów, zdecydowana większość głosowała elektronicznie.

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego złożono 225 projektów. Po weryfikacji i analizie pod głosowanie trafiło 165 propozycji mieszkańców (rejonowych 122, ogólnomiejskich 43). Do realizacji trafi 79 ( w tym 5 ogólnomiejskich).

- W ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego powstaną m.in. nowe chodniki, wiaty śmietnikowe, zamontowane zostaną kosze na śmieci, poidełka, doposażone zostaną także place zabaw. Zrealizowanych zostanie także wiele zajęć sportowych i kulturalnych np. letnie półkolonie, warsztaty festyny, wieczory taneczne czy kina pod chmurką – wylicza Iwona Bińkowska – naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia UM Tychy.

Z całej puli przeznaczonej na budżet obywatelski czyli 5 milionów złotych na zadania ogólnomiejskie zostanie wydanych ponad 990 tysięcy. Za te środki zostanie wybudowana bieżnia na terenie SP nr 17 przy ul. Begonii 5, powstanie rondo przy ul. Jaśkowickiej i Borowej, a w Parku św. Franciszka i Klary zostanie zamontowane oświetlenie i ławki. Oprócz tego w na terenie SP nr 14 przy ul. Brzozowej 24 powstanie ogród badawczo-edukacyjny, a z okazji 50-lecia GKS Tychy zostanie zrealizowanych szereg wydarzeń sportowych.

W sumie w głosowaniu wzięło udział 19 501 osób. Zdecydowaną większość głosów oddano elektronicznie (16 961), papierowo oddano 2 540 głosów.

- Dziękuję wszystkim głosującym w VII edycji tyskiego budżetu obywatelskiego. W zeszłym roku głosowanie trwało 4 dni dłużej, a mimo to elektronicznie oddano ponad 5 tysięcy głosów mniej. Prawie 17 tysięcy oddanych teraz głosów to najwięcej oddanych elektronicznie głosów ze wszystkich edycji – to Wasza zasługa! Szczególnie chciałbym jednak podziękować wszystkim wnioskodawcom. Ich praca nie kończy się na złożeniu wniosku, ale także na aktywnym promowaniu i zachęcaniu mieszkańców do głosowania. To od ich zaangażowania w dużym stopniu zależy to czy projekt wygra w głosowaniu, a potem zostanie zrealizowany - mówi Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.    

Frekwencja podczas tegorocznej edycji Tyskiego Budżetu Obywatelskiego wyniosła 16,32%. W ubiegłym roku było to 15 %. 

Szczegółowe wyniki na stronie razemtychy.pl.

Komentarze (1)    dodaj »

  • paruch

    marek paruch moje ukochane miasto

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również