Wiadomości z Tych

41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce i pacyfikacji Kopalni "Wujek"

  • Dodano: 2022-12-09 06:30, aktualizacja: 2022-12-08 23:29

We wtorek 13 grudnia przypada 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, a 16 grudnia - pacyfikacji górników z kopalni "Wujek". Zaprasza się do udziału w tyskich uroczystościach poświęconych tym wydarzeniom.

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

We wtorek 13 grudnia o godzinie 11.30 w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Armii Krajowej w Tychach (ul. Brzozowa 24) odbędą się uroczystości przy tablicy upamiętniającej górnika Joachima Gnidę (jednego z 9-ciu górników z kopalni „Wujek” poległych w wyniku pacyfikacji strajku w kopalni 16 grudnia 1981 roku). Podczas uroczystości uczniowie spotkają się z uczestnikami wydarzeń grudniowych. 

Natomiast w piątek 16 grudnia o godzinie 18.00 będą miały miejsce uroczystości przy lampie górniczej na osiedlu A (ul. bp. J. Burschego). 


Organizatorzy: Urząd Miasta Tychy, Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałem Dwujęzycznym im. Armii Krajowej w Tychach z udziałem Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również