Wiadomości z Tych

32 zarzuty w sprawie o oszustwo w Tychach

  • Dodano: 2023-10-30 12:30

Tyscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą ustalili sprawców oszustw, którzy wystawiali telefony komórkowe do sprzedaży na portalach internetowych, jednak nie zamierzali wywiązywać się ze złożonych zamówień. Kryminalni ustalili tożsamość sprawców i ich zatrzymali. Oszuści zajmujący się przestępczym procederem usłyszeli już zarzuty.

Tychy: Oszukiwali przy sprzedaży telefonów komórkowych

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tychach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach prowadzili dochodzenie w sprawie oszustw, do których doszło w okresie od października 2022 do stycznia bieżącego roku. Sprawcy za pośrednictwem Internetu oferowali na sprzedaż telefony komórkowe, jednak nie mieli zamiaru wywiązać się z zawartych umów. Zainteresowane osoby opłacały zamówienie, po czym nie otrzymywały towaru, a kontakt z osobą sprzedającą się urywał. Szczegółowa analiza uzyskanych informacji pozwoliła na ustalenie policjantom tożsamości oszustów.

Okazało się, że przestępczym procederem zajmowali się 36-letnia mieszkanka Tychów oraz 38-letni mężczyzna, mieszkaniec Bierunia. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na ustalenie, że para wspólnie dokonała 32 przestępstw, na łączną kwotę blisko 10 tysięcy złotych. Obie osoby przyznały się w do zarzucanych im czynów. Przeciwko sprawcom opisywanych przestępstw został skierowany akt oskarżenia, a w wyniku czynności dochodzeniowo-śledczych ujawniono 30 osób pokrzywdzonych przestępczą działalnością oszustów.

Pamiętaj!

Jeśli kupiłeś przedmiot i mimo wykonania przelewu sprzedający nie nadał paczki, spróbuj się z nim skontaktować, aby wyjaśnić sytuację. W przypadku, gdy kontakt się urwał, a Ty nadal nie masz zakupionego przedmiotu lub zwrotu wpłaconych pieniędzy, możesz zgłosić zdarzenie na policji. Aby to zrobić, zapisz:

  • ID ogłoszenia,
  • zrzuty ekranu wszystkich wymienionych ze Sprzedającym wiadomości,
  • dane, które posiadasz o Sprzedającym (imię i nazwisko, numer telefonu, miejscowość, numer konta bankowego),
  • dowód wykonania przelewu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również