Dodano:
Czas czytania: 3 min.

Nowoczesne lodowisko w Tychach? RCGW ubiega się o rządowe wsparcie

Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. w Tychach złożyło wniosek o dofinansowanie budowy nowoczesnego, krytego lodowiska treningowego. Dokument trafił do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu budowy lodowisk 2025.

Koszt i źródła finansowania

Całkowity koszt inwestycji oszacowano na 36 milionów złotych, z czego maksymalna kwota możliwego wsparcia rządowego wynosi 10 milionów. Realizacja obiektu zależy od decyzji ministerstwa.

Projekt zakłada budowę pełnowymiarowej tafli lodowej o wymiarach 30 × 60 metrów, trybun na 160 miejsc siedzących oraz punktu wypożyczania łyżew z magazynem i szlifiernią. W planach są także:

  • rozbudowane zaplecze szatniowe i sanitarne dla 220 ślizgawkowiczów,
  • cztery zespoły szatniowe dla drużyn (dla ok. 112 osób),
  • punkt medyczny, pomieszczenia administracyjne i techniczne,
  • sala gimnastyczna o powierzchni 92 m².

Nowy obiekt miałby służyć lokalnym klubom sportowym, szkołom, stowarzyszeniom oraz mieszkańcom, którzy korzystają z lodu rekreacyjnie.

Harmonogram inwestycji

Przetarg w formule „zaprojektuj i wybuduj” ma zostać ogłoszony w 2025 roku. Zgodnie z planem, prace budowlane potrwają do czerwca 2028 roku. Po zakończeniu procedur odbiorowych obiekt uzyska pozwolenie na użytkowanie we wrześniu 2028 roku.

Lodowisko gotowe na zimę 2028/2029

Jeśli projekt uzyska dofinansowanie i zostanie zrealizowany zgodnie z harmonogramem, pierwsi mieszkańcy wejdą na taflę już w sezonie zimowym 2028/2029.

Autor / Źródło
Ewa Kurpas / UM Tychy

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe