Dodano:
Czas czytania: 2 min.

Policjanci wzięli udział w uroczystym ślubowaniu klas mundurowych

Funkcjonariusze z Tychów, z Komendantem Miejskiej Policji na czele, wzięli udział w uroczystym ślubowaniu klas pierwszych mundurowych uczniów Zespołu Szkół im.Orląt Lwowskich w Tychach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

Kolejne klasy mundurowe po ślubowaniu

Tyscy policjanci z Komendantem Miejskim Policji w Tychach insp. Romanem Fitrzykiem na czele, gościli na uroczystości ślubowania klas pierwszych szkoły mundurowej. Młodzież zgromadziła się na terenie Zespołu Szkół imienia Orląt Lwowskich w Tychach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, a następnie przystąpiła do uroczystego przemarszu ulicami miasta aż do parku „Pod Żyrafą”. Tam odbył się uroczysty apel z udziałem uczniów, ich rodzin oraz zaproszonych gości. Całemu wydarzeniu towarzyszyła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która zapewniła oprawę muzyczną uroczystości. Z kolei policjanci tyskiej drogówki zabezpieczali przemarsz i czuwali nad bezpieczeństwem uczestników.

Wydarzenie objęte było patronatem Prezydenta Miasta Tychy oraz Prezesa Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Wybór szkoły mundurowej dla uczniów jest pierwszym krokiem, by następnie wstąpić w szeregi Policji. Dużo łatwiej jest się kształcić i podejmować decyzje, jeśli ma się wyznaczony cel. Policjanci zachęcają do pracy w mundurze w ramach kampanii promocyjno-informacyjnej pod nazwą “Policję tworzą ludzie… twórzmy ją razem”.

Informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie Policji Śląskiej.

Autor / Źródło
Karolina Goik / KMP Tychy

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe