Wiadomości z Tych

Zdrowa dieta - co powinno się w niej znaleźć?

  • Dodano: 2019-12-18 11:00

Dieta, choć często niedoceniana, stanowi swoisty fundament dla dobrego funkcjonowania każdego organizmu. Nie tylko pod względem fizycznej, ale również psychicznej sprawności. Jednakże, nie każda dieta jest dobra akurat dla Twojego organizmu, mimo tego, że przynosi cudowne efekty osobom z Twojego otoczenia. Nieodpowiednia i zła dieta to zagrożenie dla zdrowia, ponieważ może w katastrofalny sposób wpłynąć na funkcjonowanie Twojego organizmu - doprowadzając do zaburzeń odżywiania czy różnej maści chorób. Można jednak wyróżnić i stosować kilka uniwersalnych zasad żywieniowych, które wzbogacą każdą dietę - bez względu na jej rodzaj. Właśnie tę kwestię poruszymy dzisiaj.

(Skuteczny catering dietetyczny Warszawa - zobacz ofertę)

Napoje gazowane i te mniej gazowane

Pierwszą bardzo ważną wskazówką dotyczącą zdrowego odżywiania się i stylu życia będzie to, aby unikać jak ognia wszelkich płynów zawierających CO2 - popularnie zwanymi napojami gazowanymi. Produkty te, choć smaczne i kuszące dla oka, zawierają mnóstwo pustych kalorii oraz sztucznych barwników, które w bardzo negatywny sposób wpływają na nasz organizm. Nie pomaga fakt, że bardzo łatwo można się od nich uzależnić, głównie ze względu na ogromne ilości cukru. W przypadku pasjonatów herbaty oraz kawoszy - bardzo ważnym jest, aby próbować swoich sił z nawykiem słodzenia. W takiej sytuacji dobrym zamiennikiem okaże się miód czy chociażby syrop z agawy.

(Catering dietetyczny Grudziąc - opinie)

Racjonalne żywienie, 4-5 posiłków dziennie

Jeśli chodzi o żywność - postaraj się, aby w ciągu dnia zmieścić od czterech do pięciu sycących posiłków. Jednakże, unikaj międzyposiłkowego podjadania. Warzywa i owoce, choć znienawidzone przez większość dzieci, są bardzo ważnym elementem każdej diety. W najgorszym przypadku powinny one stanowić połowę zjadanej w ciągu dnia żywności. Co najważniejsze, pamiętaj o zachowaniu proporcji - ¾ warzyw i  owoców.

(Łódź catering dietetyczny - zobacz opinie)

Nie rzucaj mięsem

Jeśli Twoim celem jest jakościowa dla twojego organizmu dieta - unikaj tłuszczów zwierzęcych i ograniczaj spożycie mięsa. Jeśli chodzi o tłuszcze, zamiast tych pochodzenia zwierzęcego przerzuć się na oleje czy orzechy, które dostarczają nie tylko ważne dla naszego organizmu składniki, ale są również zwyczajnie smaczne - co na pewno nie okaże się żadną przeszkodą. Dla wielu opcja diety wegetariańskiej jest krokiem radykalnym, dlatego też proponujemy jedynie ograniczenie spożycia w szczególności mięsa czerwonego oraz przetworzonych produktów mięsnych. Zły cholesterol nie jest pożądany w naszym organizmie - przyczynia się do chociażby zawału serca, który jest jedną z najczęstszych przyczyn przedwczesnej śmierci wśród Polaków.

Nie masz czasu zdrowo się odżywiać?

Zdajemy sobie sprawę, że we współczesnym, zabieganym świecie z różnych przyczyn nie każdy dysponuje czasem potrzebnym, aby wdrożyć zdrowe nawyki do swojej diety. Wiemy, że wielu rodaków pracuje na więcej niż jeden etat i zaspokoja głód fast foodem. Jednakże, jeśli zależy Ci na Twoim zdrowiu i wykazujesz chęci, aby wykonać niezbędne kroki w celu zmiany swojego stylu życia skorzystaj z usług cateringu dietetycznego. Usługodawcy wyręczą Cię z wręcz znienawidzonej przez wielu czynności robienia zakupów, czy przygotowania posiłków, co pozwoli Ci w przyjemny sposób zmienić nawyki żywieniowe nie pozbawiając Cię przy tym cennego czasu.

Kilka słów na koniec

W codziennie zabieganym świecie pamiętamy o wszystkim - projekcie w przyszłym tygodniu, wakacjach, odebraniu dzieci ze szkoły, rachunkach. Jednak bardzo często nie zastanawiamy się nad czymś równie istotnym - zdrowiem naszego organizmu i nawykami żywieniowymi. Dlatego też, mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci w poprawie jakości twojej diety. Czekamy na Twoje rady i przemyślenia żywieniowe! Do zobaczenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.