Wiadomości z Tych

Zalety malowania agregatem. Sprawdź gdzie wynająć dobry agregat malarski?

  • Dodano: 2022-06-07 14:00, aktualizacja: 2022-06-08 14:00

Malowanie jest procesem, przez który musi przejść każdy właściciel domu lub mieszkania. Wykonuje się je nie tylko w celach estetycznych, ale również po to, aby podnieść poziom higieny wnętrz. Z tego powodu zabieg trzeba powtarzać raz na kilka lat lub częściej, jeśli wymusza go zdarzenie losowe. Przez dziesiątki lat jedynym narzędziem do malowania ścian był pędzel. Obecnie znacznie szybszą metodą jest natryskiwanie farby za pomocą agregatu.

Jak szybko pomalować mieszkanie?

O tym, jak męczące i czasochłonne jest malowanie ścian przy pomocy pędzla, przekonało się już wiele osób. Poza wysiłkiem, jaki trzeba włożyć w pokrycie ściany farbą, problemem jest też naniesienie jej równej warstwy. Często efektem pracy amatorów są nieestetyczne zacieki, zgrubienia, niedomalowane fragmenty czy narożniki. Skazy i niedoskonałości ujawniają się też z czasem, np. po umyciu ścian.

Z pomocą w szybkim i równym malowaniu przychodzi technika. Dzięki niej można zastąpić tradycyjne nakładanie farby pędzlem malowaniem natryskowym. Do jego przeprowadzenia są niezbędne odpowiedni sprzęt oraz farba natryskowa do ścian. I tu rozwiązaniem jest wypożyczalnia agregatów.

Malowanie wałkiem – wady i zalety

Ręczne malowanie wałkiem i pędzlem oraz natryskowe malowanie ścian to dwie różne techniki, które mają ten sam cel, ale zapewniają inne efekty. W obu przypadkach ściana zostanie pokryta farbą, jednak praca będzie wykonana w innym czasie i nie zawsze z taką samą dokładnością czy estetyką. Nie oznacza to jednak, że malowanie wałkiem nie ma swoich zalet. Z pewnością jest to metoda przeznaczona dla tych osób, które nie mają doświadczenia lub chcą odnowić pojedyncze ściany w ciasno zabudowanym wnętrzu.

Malowanie wałkiem:

  • jest łatwe do wykonania nawet dla osób bez doświadczenia,
  • pozwala na malowanie niewielkich fragmentów ścian lub pomieszczeń bez usuwania z  nich mebli czy wyposażenia – wystarczy jedynie odsunąć je od ścian i nakryć folią,
  • nie wymaga dużych nakładów finansowych na zakup sprzętu.

Do wad tej metody z pewnością można zaliczyć czasochłonność oraz wysokie koszty farb. Pokrycie ściany wymaga dwukrotnego malowania. Również efekty często nie są tak dobre, jak przy malowaniu natryskowym. Szczególnie często zacieki i smugi pozostają po pędzlach.

Malowanie agregatem malarskim – wady i zalety

W przeciwieństwie do ręcznego pokrywania ścian farbą malowanie natryskowe jest znacznie szybsze i tańsze, jeśli chodzi o zakup materiału. Problemem może być jednak sprzęt, który nie należy do tanich, a jego zakup na potrzeby odświeżenia jednego pokoju mija się z celem. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest wypożyczalnia agregatów do malowania.

Agregat malarski na wynajem nie tylko można wypożyczyć na dwa czy trzy dni, ale też dopasować jego wydajność do wielkości malowanych powierzchni. Zalety malowania natryskowego to przede wszystkim:

  • szybkie nanoszenie farby na ścianę zapewniające dużą oszczędność czasu,
  • pokrywanie powierzchni równą warstwą farby,
  • docieranie strumienia do każdego zakamarka i szczeliny,
  • ekonomiczne zużycie farby przy malowaniu agregatem.

Podstawową wadą malowania natryskowego z pewnością jest konieczność całkowitego opróżnienia pomieszczenia i dokładnego zabezpieczenia podłogi. Takie zadanie może być trudne w małych mieszkaniach, w których znajduje się wiele mebli. Obsługa agregatu wymaga też wprawy, a koszt jego zakupu jest wysoki.

Gdzie wynająć agregat malarski?

Jeśli zastanawiasz się, czy wykonać malowanie ścian pistoletem, czy wałkiem, z pewnością pierwsza metoda zagwarantuje Ci więcej korzyści. Pomijając doświadczenie, które przecież kiedyś trzeba zdobyć, decydując się na malowanie natryskowe, możesz wynająć urządzenie w wyspecjalizowanej firmie.

Wypożyczalnia agregatów do malowania Terbud oferuje taki sprzęt z przeznaczeniem zarówno do natryskiwania farb, jak i do nanoszenia gładzi gipsowej. Za ich pomocą można też nanosić farby podkładowe, lakiery i bejce. W Terbud znajdziesz nie tylko agregat malarski na wynajem, ale również wiele innych maszyn i urządzeń przydatnych podczas kompleksowego remontu domu.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.