Wiadomości z Tych

Zadbaj o siebie po lecie!

  • Dodano: 2018-09-18 09:15

Lato to czas, w którym często zapominamy o takich rzeczach jak pielęgnacja włosów, nawilżanie czy regularne nakładanie maski na twarz. Nic dziwnego – wtedy bardziej liczy się słońce niż długie godziny w łazience. Ale właśnie dlatego powinniśmy, wraz z nadejściem jesieni, dwa razy bardziej skoncentrować się na tym, by nasze ciało odzyskało utracony wraz z promieniami słonecznymi blask.

Właśnie w najcieplejszym okresie roku skóra i włosy są narażone na szczególnie dużo niebezpieczeństw. Słońce, woda, nieodpowiednia pielęgnacja – wszystkie one mogą się przyczynić do osłabienia ich kondycji. Bez obaw. Wszystkie odwracalne zmiany jesteśmy w stanie naprawić!

Oczyszczanie

Pierwszym krokiem do pięknego wyglądu jest dokładne, skrupulatne oczyszczanie. Zarówno twarzy, jak i całego ciała. W tym celu decydujemy się na różnej maści peelingi dopasowane do indywidualnych potrzeb i wymagań.

W niektórych sytuacjach dobrze jest udać się do kosmetyczki lub dermatologa. Specjaliści podpowiedzą, na jakie ewentualne zabiegi się zdecydować i czy w ogóle należy to robić.

Peelingi wykonywane w profesjonalnych gabinetach są silniejsze i skuteczniejsze niż te, które robimy na własną rękę. Szeroka oferta sprawia, że coś dla siebie znajdą tutaj posiadacze wszystkich typów cery.

Nawilżanie

Drugim krokiem na drodze do powrotu do stanu sprzed wakacji jest intensywne nawadnianie wysuszonej słońcem skóry. To podstawa dbania o każdy rodzaj cery, bo nawilżania potrzebuje tak ta tłusta, jak sucha i wrażliwa.

Bez wody nie ma życia. Ta prawda dotyczy nie tylko tego, co jemy i pijemy, ale też tego, co na siebie nakładamy. Najlepiej więc wybierać kosmetyki o głęboko nawilżających formułach, takie, które są sprawdzone przez konsumentów i dokładnie przebadane.

Dobrze zainwestować w lepszej jakości krem albo serum. Wyroby te sprawią, że nasza skóra odwdzięczy się pięknym wyglądem.

Profesjonalne zabiegi

Zabiegów na twarz jest całe mnóstwo. Nie wszystkie możemy przeprowadzić w domu. Raz na jakiś czas dobrze jest się wybrać do specjalistycznego gabinetu, w którym nie tylko uzyskamy poradę na temat pielęgnacji, ale będziemy też mogli poddać się przeróżnym, zbawczym dla naszego wyglądu rytuałom.

W zależności od potrzeb możemy skorzystać z mikrodermabrazji, laserów, mezoterapii, peelingów czy – bardzo ostatnio modnego – wampirzego liftingu, który polega na ostrzykiwaniu koncentratem stworzonym na bazie pobranego od nas osocza bogatopłytkowego. Procedura taka powoduje wzrost produkcji kolagenu i odbudowę naczyń krwionośnych.

Zabiegi w gabinetach są niestety znacznie bardziej kosztowne od tych, które wykonujemy na własną rękę. Warto jednak spróbować odłożyć potrzebną sumę i zdecydować się – od czasu do czasu – na taki niezwykle odżywczy proces. Pielęgnacja tego typu sprawi, że nawet najbardziej zmęczona skóra odzyska blask i naturalne piękno.

Odkładanie na pewno pomoże zgromadzić środki potrzebne na wykonanie konkretnych zabiegów. W razie, gdybyśmy mieli problemy z uzbieraniem pełnej sumy, możemy przemyśleć zaciągnięcie pożyczki przez internet. Zróbmy to jednak tylko wtedy, gdy mamy pewność, że bez przeszkód uda nam się ją spłacić!

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.