Wiadomości z Tych

Zabiegi laserowe - pozbądź się niechcianych zmian skórnych!

  • Dodano: 2020-01-31 14:30

Wybierając się do salonu kosmetycznego w celu usunięcia jakiejś niechcianej zmiany skórnej należy najpierw zapoznać się z ofertą konkretnego punktu. Dostępnych jest bowiem wiele metod bez- jak i inwazyjnych. Nie wszystkie one dają szybkie i trwałe efekty. Warto więc dobrze rozeznać się przed podjęciem kuracji.

Zabiegi laserowe to nie tylko depilacja

Trwała depilacja to jeden z najlepiej znanych zabiegów laserowych. Jego celem jest całkowite usunięcie owłosienia z wybranej przez klienta/kę części ciała. Najczęściej jest to obszar pach, nóg, bikini jak i nad górną wargą czyli tzw damski wąsik. Depilację wykonuje się nie tylko z powodów czysto estetycznych. Bardzo często decyzja o niej podejmowana jest na skutek licznych podrażnień czy zaczerwienień pojawiających się po innych metodach usuwania owłosienia. Tego rodzaju zabieg nie jest zbytnio bolesny, zwłaszcza jeśli wykonuje się go nowoczesnym sprzętem. Gdy skóra jest bardzo wrażliwa to osoba przeprowadzająca zabieg laserowy może zmniejszyć jego intensywność lub nałożyć na skórę specjalną maść znieczulającą.

Zabiegi laserowe – przebarwienia i naczynka

Tak jak wspomnieliśmy depilacja nie jest jedynym zabiegiem wykonywanym przy użyciu lasera. Stosuje się go także przy problemach związanych z pękającymi naczynkami oraz pojawiającymi się przebarwieniami. W każdym z tych przypadków osoba przeprowadzająca zabieg np. z salonu http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-cialo/eksmisja-cellulitu/ sprawdza kondycję skory i dokładnie ocenia jej potrzeby. Następnie decyduje czy zabieg laserowy będzie wskazany. Jeśli tak to następnym etapem jest podanie środka znieczulającego, gdyż zabiegi te nie należą do bezbolesnych. W następnym etapie do wybranego fragmentu ciała zostaje przyłożona głowica lasera. Zmiana, do której dojdą emitowane przez nią promienie światła zaczyna się zmieniać. Tkanka zostaje pobudzona do regeneracji. Natomiast same zmiany będą w ciągu kilku dni ulegać degradacji. Nie ma jednak wątpliwości, że tutaj również będzie potrzebnych kilka zabiegów, by uzyskać pożądany efekt.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.