Wiadomości z Tych

Wypożyczalnia samochodów Tychy   

  • Dodano: 2021-04-23 09:45, aktualizacja: 2021-04-26 16:03

Tychy są miastem związanym od lat z branżą motoryzacyjną. Poza licznymi salonami sprzedaży i komisami w Tychach znajdziemy również samochody na wynajem. Na wakacje, do pracy, na każdą okazję. Wynajmując samochód w wypożyczalni samochodów nikt nie wnika w to po co on nam jest potrzebny, gdzie nim się wybieramy i w jakim celu. Kluczowy jest wybór pojazdu oraz termin w jakim chcemy wynająć auto. Ważny jest też okres na jaki wynajmujemy samochód, im jest on dłuższy tym oferta tańsza. Niemal każda wypożyczalnia samochodów w Tychach udostępnia obsługę online i na telefon. Dzięki stronom internetowym możliwa jest rezerwacja samochodu online, zapoznanie się z regulaminem wynajmu, korzystania itp.

Na terenie Tychów działa co najmniej kilka lokalnych wypożyczalni samochodów. Cechuje je urozmaicona oferta dorównująca standardami do wypożyczalni znanych i cenionych marek na świecie. Ceny wynajmu aut w Tychach nie są ani niższe ani wyższe niż średnia krajowa. Wypożyczalnie samochodów konkurują ze sobą opcjami dodatkowymi i promocyjnymi pakietami usług w cenie wynajmu. W niektórych wypożyczalniach można liczyć na doposażenie auta w cenie, w innych każdy drobiazg ponad standard kosztuje dodatkowo. Poza samochodami osobowymi dostępne są samochody dostawcze i ciężarowe w wyspecjalizowanych punktach wypożyczalni. Do Tychów po samochód przyjeżdża wielu klientów spoza miasta, w tym z Katowic, jak i Pszczyny, Mikołowa czy Żor. Cele wynajmu są bardzo zróżnicowane. Większość świadczonych usług jakie świadczy wypożyczalnia samochodów to wynajem samochodów zastępczych. Zaleta wynajmu auta zastępczego z wypożyczalni jest możliwość wyboru pojazdu, szybkość uzyskania pojazdu do dyspozycji a ponadto samochody nie są opisane logotypami ubezpieczyciela itp.

Dla biznesu uszkodzenie samochodu oznacza ogromne straty finansowe wynikające z braku dostępności samochodu. Stąd też kluczowe jest zapewnienie samochodu zastępczego niezwłocznie, a ponadto samochodu o tych samych cechach co samochód uszkodzony. To spory problem dla towarzystw ubezpieczeniowych. Trudno jest zorganizować niezwłocznie samochody o wyjątkowych cechach jak chłodnie, cysterny czy dźwigi, a i takie samochody ulegają wypadkom. Na terenie Tychów jest to zdecydowanie bardziej realne niżeli w mniejszych miejscowościach. Mimo wszystko na samochód zastępczy z oc sprawcy czasem trzeba poczekać zanim ubezpieczyciel znajdzie stosowną propozycję, a czasem sami musimy poszukać dostępnego pojazdu w wypożyczalni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.