Wiadomości z Tych

Wynajem czy zakup własnego namiotu handlowego?

  • Dodano: 2023-09-27 13:45, aktualizacja: 2023-10-19 14:49

Namioty handlowe wpisały się już na stałe w obraz wielu targowisk i imprez plenerowych. Korzystanie z nich sprawia, że przedsiębiorcy stają się bardziej rozpoznawalni. Jednak czy istnieje konieczność zakupu takiej konstrukcji? Wielu przedsiębiorców zachodzi w głowę, zadając sobie takie pytanie. Oto kilka wskazówek, które mogą ułatwić podjęcie finalnej decyzji.

Wypożyczalnia namiotów handlowych

Zakup własnych namiotów może stać się dużym obciążeniem finansowym. W szczególności dla przedsiębiorców, którzy dopiero co wkraczają na rynek i posiadają ograniczony budżet finansowych. Pieniądze, które trzeba wydać na zakup własnego namiotu, można przeznaczyć na rozkręcenie kampanii reklamowej, produkcję gadżetów, jakie przydają się podczas eventów promocyjnych, itd. Wymieniać można bez końca.

Lepszym rozwiązaniem okazać się może wypożyczalnia namiotów handlowych, to zdecydowanie tańsza opcja, która także będzie świetnie sprawdzać się podczas eventów różnego typu. Można z nich korzystać podczas spotkań branżowych, pikników plenerowych. Przydadzą się one na festiwalach lokalnych, ale także podczas spontanicznych spotkań promocyjnych, jakie można organizować przed siedzibą własnej firmy.

Okazjonalny wynajem namiotów

Nie każda firma ma możliwość przechowywania takich namiotów, które nawet w wersji złożonej zajmują dużo miejsca. Po co więc kupować coś, skoro można wykorzystać wynajem namiotów. Dzięki temu, po zakończonej imprezie nie trzeba będzie przejmować się tym, co należy zrobić z całą konstrukcją. Wystarczy tylko ją złożyć i odstawić do wypożyczalni.

Niekiedy można skorzystać z możliwości wynajęcia kompleksowej obsługi. Tzn. wypożyczalnia oferuje możliwość przywiezienia namiotu na miejsce, jego rozłożenia, złożenia i zabrania. Sam inwestor nie będzie musiał się niczym przejmować w tym momencie. W jego interesie będzie tylko uregulowanie rachunku za skorzystanie z takiej konstrukcji.

Dlaczego nie warto kupować na własność namiotów handlowych?

Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, z jaką firmą ma się dokładnie do czynienia. Jaka jest jej specyfika działania? Należy zastanowić się nad tym, jak często będzie korzystać się z takich namiotów. Jeżeli w perspektywie ma się kilka imprez do roku, samodzielny zakup może się najzwyczajniej w świecie nie zwrócić. Lepiej będzie wynająć taki namiot, dzięki czemu będzie można na tym sporo zaoszczędzić. Do tego zawsze będzie można być pewnym tego, że do dyspozycji zyska się namiot handlowy, który zostanie dopasowany do indywidualnych potrzeb firmy. W końcu nie zawsze trzeba korzystać z takiego samego namiotu.

O zakupie takiego produktu na własność mogą dopiero pomyśleć Ci przedsiębiorcy, którzy doskonale wiedzą, że z takich urządzeń będą korzystać kilkanaście lub częściej razy w ciągu jednego roku. Wtedy będzie można zyskać pewność, że taka inwestycja będzie w stanie się zwrócić.

O czym należy pamiętać?

O tym, aby znaleźć solidną wypożyczalnię, gdzie do dyspozycji ma się różnego rodzaju namioty, które będzie można wykorzystać w celach promocyjnych. Należy także zapoznać się z warunkami, jakie oferowane są przez wypożyczalnię. Czy w razie potrzeby, będzie można liczyć na pomoc? Nie można także zapomnieć o tym, aby ustalić szczegóły - w szczególności, jeżeli chodzi o ewentualny transport.

Wybór jest naprawdę duży, więc każda firma jest w stanie znaleźć dla siebie idealne miejsce, gdzie do dyspozycji będą różnego rodzaju namioty handlowe. Ich wybór oraz niskie ceny są w stanie zaskoczyć każdego inwestora.

Justyna DudekJustyna Dudek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.