Wiadomości z Tych

Wózek dla dzieci rok po roku - czym charakteryzuje się to rozwiązanie?

  • Dodano: 2019-10-28 12:30

Rodzice dzieci, które przyszły na świat w rocznym odstępie czasu mogą mieć spory dylemat. Dotyczyć on będzie wyboru odpowiedniego wózka. Postawić na bliźniaczy? Może jeden na drugim? A może starsze dziecko już w ogóle nie potrzebuje takiego transportu? Poniżej kilka podpowiedzi.

Wózek dla dzieci rok po roku – czy wartko kupić?

Na samym początku należy ustalić kilka istotnych elementów. Pierwszym jest odpowiedź na pytanie: jaka jest różnica wieku między dziećmi? Zazwyczaj gdy jest to ok20 miesięcy to wózek jest jeszcze potrzebny. Wiąże się to z drugim pytanie, czyli czy starsze dziecko lubi samodzielnie przemierzać trasy spacerów, a także czy lubi podczas nich ucinać sobie drzemki. Tutaj rodzic musi sobie rzetelnie odpowiedzieć na te pytania, ponieważ to on najlepiej będzie wiedział, czy taki zakup ma większy sens. Do tego dochodzi jeszcze aspekt psychologiczny. Bardzo często dzieje się tak, ze starsze dziecko, choć do tej pory bardzo samodzielne to może po pojawieniu się rodzeństwa chcieć być traktowane tak jak ono. Mowa tu między innymi o spacerowaniu w wózku. 

Wózek dla dzieci rok po roku – dostępne modele

Przeglądając dostępne na rynku modele wózków można zauważyć, że wózek dla dzieci rok po roku to wcale nie przymus korzystania z jednego dostępnego rozwiązania. Producenci naprawdę starają się pomóc rodzicom. Zaprojektowali nie tylko bardzo popularne wózki bliźniacze, ale również takie w opcji „jeden za drugim”. Te z kolei też nie są zawsze takie same. Niektóre mają elementy mocowane na stałe jedno za drugim. Sam wózek jest dość długi i może utrudniać swobodne manewrowanie. Nieco mniejszy będzie wózek dla dzieci rok po roku kompaktowy. Tu również mamy ustawienie jeden za drugim. Różnica polega na tym, że można go przebudować w wózek pojedynczy. Takie modele są sporo mniejsze od tych opisywanych jako pierwszych. Niestety ograniczają rodzicowi widoczność drugiego dziecka. Najbardziej tradycyjny wydaje się być bliźniak. Spotkać go można praktycznie w każdym sklepie, czy to stacjonarnym czy internetowym takim jak https://zakupydladzieci.pl/pl/c/Wozki-blizniaczerok-po-roku/250/2. Zaletą takich modeli jest to, że rodzic jak i dzieci mają bardzo dobrą widoczność. Opiekun cały czas może zerkać na małe dziecko, czy wszystko z nim w porządku, a starszak może spokojnie poznawać otaczający go świat. Jednak jak zawsze musi być jakiś minus. Tutaj będzie to szerokość wózka dla dzieci rok po roku bliźniaczego. Nie w każde drzwi może się on mieścić co utrudni spacerowanie po sklepach. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.