Wiadomości z Tych

Transplantacja włosów - zabieg pozwalający cieszyć się piękną fryzurą

  • Dodano: 2019-10-29 13:00

Każdy mężczyzna pragnie cieszyć się piękną fryzurą do późnych lat życia. Niestety, wielu panów już w młodym wieku doświadcza niekomfortowego łysienia. W celu skutecznego uniknięcia kompleksów związanych z brakiem włosów warto zdecydować się na zabieg przeszczepu włosów.

Od pewnego czasu transplantacja włosów jest bardzo popularna. Jest to w pełni bezpieczna metoda, która pozwala każdemu mężczyźnie cieszyć się grubymi oraz bujnymi włosami.
 

Jakie są techniki przeszczepu włosów?Na rynku usług medycznych nie brakuje profesjonalnych klinik oferujących sprawdzone metody przeszczepu włosów. Najbardziej popularne są:

- Mikroimplanty posiadające średnicę od ok. 0, 6 do 0, 9 milimetrów. Implanty te są wszczepiane w miejscach pozbawionych włosów we wcześniej przygotowane kanaliki. Odległość pomiędzy nimi musi zawsze wynosić około milimetr. Wówczas to lekarz jest w stanie zapewnić pacjentowi optymalną gęstość włosów, a rany powstałe podczas zabiegu dobrze się goją. Jeżeli pacjent posiada bardzo duże ubytki włosów, to wówczas po upływie pół roku należy powtórnie wykonać zabieg zagęszczający włosy.

- Mikronakłucia – w tym przypadku wszczepienie włosów należy wykonać pod właściwym kątem, bowiem ich równomierne ustawieni daje widoczny gołym okiem, nienaturalny wygląd. U osób, które to wyłysiały z powodu szkodliwych naświetleń, odstępy pomiędzy implantami są większe, gdyż w tym przypadku skóra jest znacznie gorzej ukrwiona i istnieje ryzyko nie przyjęcia się przeszczepu.
 

SmartGraft – nowoczesna metoda przeszczepu włosówSmartGraft to w pełni nowoczesna metoda transplantacji włosów. Niezwykle ważny jest fakt, że w czasie trwania zabiegu wykorzystywane urządzenia nie uszkadzają pobieranych mieszków włosowych. Dzięki temu ich przeżywalność wynosi prawie że sto procent.

Ten małoinwazyjny i w pełni bezpieczny zabieg jest zawsze przeprowadzany przez chirurga w znieczuleniu miejscowym. Jego istota polega na pobraniu pojedynczych włosków z tylnej części głowy pacjenta i wszczepienie ich w łysiejące miejsca na głowie.

Metoda ta nie pozostawia widocznych na głowie pacjentów blizn. I co najważniejsze zabieg jest bezbolesny, a pacjent nie odczuwa nieprzyjemnego drętwienia w miejscu poboru włosów.

Po wykonaniu zabiegu pacjent może już w tym samym dniu wrócić do domu, a po tygodniu może powrócić do pełnej aktywności fizycznej. Przeszczep włosów to nowoczesny zabieg, który pozwala każdemu mężczyźnie wyzwolić się z kompleksów związanych z łysiną na głowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.