Wiadomości z Tych

Szybkie pożyczki - ich zasady i rodzaje

  • Dodano: 2020-03-24 14:30

Bardzo często zdarzają się sytuacje, w których potrzeba szybkiego finansowania, a brak środków w domowym budżecie jest problemem. Jednak nie każdy w takiej sytuacji może otrzymać kredyt w banku z bardzo różnych powodów. W takiej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem mogą okazać się pożyczki, które oferują na rynku firmy pozabankowe. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że uzyskać je może znacznie więcej osób niż kredyty w banku co jest powodem innych warunków ich udzielania.

Szybka pożyczka na prostych zasadach

Pożyczki udzielane przez firmy pozabankowe wskazywane są przede wszystkim jako te, które można uzyskać w bardzo krótkim czasie. Firmy bowiem coraz częściej umożliwiają zaciągnięcie zobowiązania w całości online, co na pewno przyspiesza całą procedurę. Często wystarczy godzina, aby wniosek został rozpatrzony a pieniądze, w przypadku pozytywnej decyzji trafiły na konto klienta. Oczywiście wszystko zależy od prawidłowego wypełnienia wniosku, te jednak firmy starają się tworzyć tak, aby nie sprawiały najmniejszych problemów. Ponadto wiele osób wskazuje, że pożyczki udzielane przez takie firmy mają proste zasady. Każda z firm może samodzielnie określić regulamin ich udzielania, nie są bowiem w swojej działalności związane przepisami prawnymi, które regulują działalność banków. Dlatego praktycznie dowolnie mogą regulować sposób weryfikacji klientów czy też tego, jak udzielane są pożyczki, muszą jedynie działać w granicach obowiązującego w Polsce prawa.

Rodzaje pożyczek i ich popularność

Firmy pozabankowe oferują klientom kilka rodzajów pożyczek, dzięki czemu każdy może znaleźć idealne dopasowane do swoich oczekiwań czy nawet możliwości domowego budżetu. Jednymi z tych, które cieszą się duża popularnością są przede wszystkim tak zwane chwilówki. Są to pożyczki  niezbyt wysokich sumach, które jednak bardzo łatwo można uzyskać. Swoją nazwę zawdzięczają temu, że okres ich spłaty jest stosunkowo krótki, zazwyczaj od 15 do 45 dni. Są doskonałym sposobem na to, aby bardzo szybko uzyskać pieniądze na nagłe zakupy czy niespodziewane wydatki. Ponadto bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także pożyczki tygodniowe. Te przyznawane są w wyższych sumach, a ich spłata odbywa się w systemie rat płatnych co tydzień. To, na jaki okres firmy przyznają takie pożyczki zależy wyłącznie od nich, jednakże bardzo często maksymalnym okresem jest okres 52 tygodni, czyli roku. Jednak dla wielu osób właśnie możliwość spłaty rat co tydzień jest tym, co sprawia że decydują się na ich wybór.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.