Wiadomości z Tych

Surowce kosmetyczne - co możemy znaleźć w preparatach do pielęgnacji ciała?

  • Dodano: 2019-12-04 08:45, aktualizacja: 2019-12-04 08:54

We współczesnej kosmetologii wykorzystuje się rozmaite surowce. Coraz większą rolę w branży odgrywają substancje pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Poniżej prezentujemy te, które są najczęściej wykorzystywane do produkcji kosmetyków.

Dlaczego naturalne surowce kosmetyczne są dobre?

Surowce kosmetyczne pochodzenia naturalnego są bezpieczne dla zdrowia człowieka i o wiele bardziej skuteczne niż preparaty oparte o związki chemiczne. Nie wywołują bowiem alergii i nie podrażniają skóry. Pobudzają ją za to do działania, co przekłada się na lepszą skuteczność takich preparatów. Naturalne surowce kosmetyczne nie wymagają od nas także specjalistycznych technologii, czy skomplikowanych procesów produkcyjnych. Rozwiązania te znane są od wieków i udoskonalane o nowe składniki, gwarantujące jeszcze lepszą skuteczność bez obawy o zdrowie człowieka. Naturalne kosmetyki są więc doskonałą alternatywą dla produktów syntetycznych. Preparaty składające się wyłącznie z naturalnych surowców kosmetycznych są dostępne praktycznie w każdej kategorii produktów. To już nie tylko kremy czy pomadki do ust, ale także toniki, mleczka, szampony czy zestawy do demakijażu. Odstawienia produktów chemicznych szybko da zauważalne efekty. Nasza skóra będzie bardziej elastyczna, gładka, a praca gruczołów ulegnie normalizacji. Taki trend wśród konsumentów dostrzegły także koncerny kosmetyczne, które sam zaczęły rezygnować z nienaturalnych dodatków.

Jakie naturalne surowce kosmetyczne są powszechnie stosowane?

Na początek warto wspomnieć o olejach roślinnych, które pochodzą najczęściej z ekologicznych upraw i są pozbawione toksyn. Ich stosowanie nie zaburza pracy skóry, a gwarantuje prawidłową wymianę gazową oraz metaboliczną. Możemy tu wspomnieć o takich olejach jak chociażby masło shea, olej marula, macadamia, czy olej arganowy. Pierwszy z nich pochodzi z Afryki i sprawdza się w dogłębnym nawilżaniu skóry. Olej marula jest z kolei bardzo uniwersalny, dlatego stosuje się go do pielęgnacji ciała i włosów. Olej macadamia odpowiada zaś za młody i elastyczny wygląd skóry. Jego aplikację poleca się także po opalaniu. Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem http://oqema.pl/. Kolejne surowce kosmetyczne, które są w pełni bezpieczne dla człowieka, to naturalne emulgatory oraz olejki eteryczne. Gwarantują one prawidłowe łączenie olejów z wodą. Olejki eteryczne dają delikatny zapach i pełnią ważną rolę w bardzo wielu kosmetykach zapachowych. Naturalne surowce kosmetyczne są więc bardzo istotnym elementem przemysłu kosmetycznego. Dzięki wzrastającej świadomości konsumenckiej naturalnie rezygnujemy z chemicznych produktów, które tylko pogarszają stan naszej skóry. Pamiętajmy o tym, gdy przyjdzie nam wybierać znów preparaty do pielęgnacji ciała. Naturalne surowce kosmetyczne sprawdzą się do każdego typu skóry. Nie musimy więc obawiać się o to, że nasz zakup będzie nietrafiony lub przysporzy nam problemów z cerą. W wyborze preparatów mogą nam też pomóc opinie innych konsumentów. Warto się z nimi zapoznać, gdy nie możemy zdecydować się na konkretny kosmetyk.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.