Wiadomości z Tych

Salon samochodów z USA na Śląsku

  • Dodano: 2022-06-29 07:45, aktualizacja: 2022-06-29 07:52

Nie trzeba lecieć za Atlantyk, by móc odwiedzić salon samochodów ze Stanów. Okazuje się, że motoryzacyjne marzenia o „krążownikach” i mustangach spełnić można na miejscu, na Śląsku.

Import aut z USA Śląsk” - okazuje się, że to coraz częściej wpisywana w wyszukiwarkach internetowych fraza. Mieszkańcy regionu mają dość nudnych samochodów, których wiele na europejskich drogach i coraz częściej „wybierają się” na motoryzacyjne zakupy za ocean.

Import samochodów ze Stanów coraz bardziej popularny

Wyprawa po samochód do Ameryki nie wymaga jednak kupowania biletu lotniczego. Może ona mieć jak najbardziej wirtualny charakter. Wszystko za sprawą firmy oferującej sprowadzanie aut z USA. Jak więc można kupić amerykańskie marzenie o motoryzacji?

Najlepiej skonsultować się z przedstawicielem firmy. Jeśli sami do końca nie wiemy, jakie auto nas interesuje, najlepiej opowiedzieć o swoich potrzebach. Jeśli mamy dużą rodzinę, sprawdzić się może duży amerykański SUV. Jeśli natomiast poszukujemy wolności i sportowych emocji, warto rozważyć zakup np. Forda Mustanga lub Chevroleta Corvetty.

Konsultant firmy auta z USA import z pewnością doradzi i opowie o zaletach danego modelu lub ostrzeże przed mniej udanymi modelami.

Oczywiście do salonu samochodów z USA udać się można z prośbą o znalezienie konkretnego modelu samochodu ze ściśle określonego rocznika i w wybranym kolorze.

Sprowadzanie aut z USA to coraz częstsza praktyka

Wszystkim marzącym o dużym amerykańskim aucie wydawać się może, że taki zakup jest poza ich możliwościami finansowymi. Trzeba przecież wydać pieniądze nie tylko na auto, ale i na cło, akcyzę no i przede wszystkim transport przez Atlantyk. Jak to wszystko załatwić? Okazuje się, że wszelkimi formalnościami zajmuje się specjalista z salonu samochodów Z USA. Firma sama załatwi wszelkie formalności i poinformuje zainteresowanego klienta o tym, ile należy dołożyć do samochodu, by wystarczyło na wszelkie opłaty. Mało tego. Na stronie importera aut z USA można znaleźć specjalny kalkulator, dzięki któremu uda się określi rząd wielkości kwot związanych z transportem oraz opłatami celnymi.

Amerykańskie samochody z licytacji

Formalności to jednak nie jedyna rzecz, którą zajmuje się salon samochodów ze Stanów. Firma przede wszystkim specjalizuje się w wyszukiwaniu atrakcyjnych ofert. Należą do nich między innymi samochody sprzedawane przez amerykańskie firmy ubezpieczeniowe. To na ogół pojazdy, które uległy niewielkiej stłuczce. Ich właściciele nie podjęli decyzji o naprawie, bo zdecydowali się na zakup nowego samochodu. Wówczas uszkodzone auta trafiają na aukcje. Często udaje się je kupić po bardzo atrakcyjnej cenie. Uszkodzony pojazd sprowadza się do Polski. Wcześniej, jeszcze na amerykańskim rynku, dokupuje się niezbędne części.  Naprawa przebiega już w Polsce, pod okiem wykwalifikowanych specjalistów od amerykańskiej motoryzacji.

Polskie światła też zainstalują

Dzięki temu klient otrzymuje w pełni sprawny i gotowy do jazdy samochód.

Kto interesował się już amerykańską motoryzacją,z pewnością wie, że samochód ze Stanów, by mógł uzyskać polskie tablice rejestracyjne, musi być przystosowany do jazdy w europejskich warunkach. W Stanach stosowane są bowiem reflektory, które w Polsce nie są dopuszczalne. Również kierunkowskazy powinny migać na żółto, a nie na czerwono, jak w Ameryce. Konwersja systemu z USA na EU również jest standardową usługą oferowaną przez importera aut z Ameryki.

Usług oferowanych przez importera aut z USA jest jednak znacznie więcej. Okazuje się bowiem, że auto, które przypłynęło z Kalifornii czy Nebraski, można także sfinansować leasingiem. Mowa o leasingu zwrotnym, który jest możliwy również w przypadku używanych samochodów. Pozwala on na realizację snów o amerykańskiej motoryzacji bez znaczącego zaangażowania finansowego. Istotne jest opłacanie miesięcznych rat leasingowych, które można wrzucić w koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.