Wiadomości z Tych

Rekrutacja na studia już ruszyła! Jaki kierunek warto wybrać na UEK-u?

  • Dodano: 2024-07-08 10:45, aktualizacja: 2024-07-09 10:55

Podejmowanie decyzji dotyczących dalszej ścieżki edukacji po ukończeniu szkoły średniej z pewnością nie jest łatwe. Wybór odpowiedniego kierunku od lat spędza sen z powiek wszystkim maturzystom, którzy chcą kontynuować naukę na uczelniach. Internetowa rejestracja kandydatów na studia pierwszego, drugiego stopnia oraz jednolite magisterskie już ruszyła. Podpowiadamy Wam, na jakie kierunki warto aplikować w roku akademickim 2024/2025.

Czym należy kierować się przy wyborze studiów?

Wybór uczelni i kierunku to indywidualna decyzja każdego młodego człowieka. Przy jej podejmowaniu należy wszystko dokładnie przemyśleć i brać pod uwagę własne potrzeby oraz szanse na przyszłość. Istnieje kilka czynników, o których warto pamiętać w trakcie poszukiwania odpowiednich studiów. Po pierwsze, ścieżka edukacji powinna być zgodna z Waszymi zainteresowaniami. Jeśli pasjonujecie się daną dziedziną, z pewnością łatwiej będzie Wam przyswajać wiedzę i czerpać z tego radość. Po drugie, należy zastanowić się nad swoimi predyspozycjami i talentami. Znalezienie tego, w czym jesteście dobrzy, pozwoli lepiej wykorzystać mocne strony. Wreszcie po trzecie, trzeba uwzględnić możliwości zatrudnienia. To nie tajemnica, że wykształcenie w dużej mierze determinuje zawodową przyszłość. Zdobyte w trakcie nauki umiejętności i kompetencje z pewnością zostaną docenione przez pracodawców. Wobec tego najlepsza będzie specjalizacja, pozwalająca połączyć Wasze zainteresowania z realnymi szansami na dobrą pracę. By nie żałować swojej decyzji, miejcie na względzie również perspektywy w danej branży.

Czy warto studiować na UEK-u?

W Polsce istnieje wiele szkół wyższych, co sprawia, że znalezienie odpowiedniej placówki może przysporzyć problemów. Warto wybrać placówkę z renomą, aby podjęta decyzja w pełni Was satysfakcjonowała w późniejszym życiu. Lepiej zaufać instytucji o ugruntowanej pozycji na rynku edukacyjnym niż tej nowo otwartej, która nie zdążyła jeszcze zdobyć doświadczenia i wypracować sobie pozytywnej reputacji wśród absolwentów. Jedną z najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce jest Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UEK). Szczyci się on dużą liczbą studentów, a jego atuty to wysoko wykwalifikowana kadra oraz oferta – dobrze dopasowana do wymogów rynku. Na UEK-u wykładane są przedmioty, obejmujące nie tylko nauki ekonomiczne, ale też dziedziny humanistyczne, społeczne, ścisłe. Studenci mają możliwość uczestniczenia w stażach i praktykach za granicą, a także uzyskania podwójnych dyplomów dzięki współpracy Uniwersytetu z uczelniami partnerskimi w Niemczech, Szwecji, Francji i USA. Niewątpliwy plus UEK-u to również jego położenie: nowoczesny kampus uczelni zlokalizowany jest w samym centrum Krakowa, przy ul. Rakowickiej 27. Stąd w kilka minut można dojść do Dworca Głównego i Ronda Mogilskiego. Szczegółowe informacje o rekrutacji na rok akademicki 2024/2025 znajdują się pod adresem https://studiuj.uek.krakow.pl/rekrutacja/.

Jakie studia wybrać w 2024 roku? Najlepsze i opłacalne kierunki

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie posiada szeroką ofertę kształcenia. Programy edukacyjne są na bieżąco aktualizowane i dostosowywane do współczesnych wyzwań i problemów. Wśród ciekawych kierunków, których absolwenci nie mają kłopotów ze znalezieniem pracy, prym wiodą studia ekonomiczne i ścisłe. W rankingach wysokie miejsce zajmują m.in. Ekonomia, Analityka Gospodarcza oraz Finanse i Rachunkowość. Dziedziną uznawaną za jedną z najbardziej przyszłościowych i opłacalnych jest również Zarządzanie: https://studiuj.uek.krakow.pl/forma-studiow/zarzadzanie-1-stopien/. Ta specjalizacja może być strategicznym wyborem dla osób pragnących zbudować solidne fundamenty dla swojej kariery biznesowej.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.