Wiadomości z Tych

Ręczniki do Twojej łazienki - wybieramy najlepsze! 

  • Dodano: 2023-05-05 11:30

Ręczniki to nieodłączny element wyposażenia każdej łazienki (i nie tylko!). Korzystamy z nich każdego dnia, co czynie ręczniki bohaterami każdego naszego dnia. Ułatwiają życie i są dosłownie niezbędne w naszych realiach. Poza popularnymi i niezawodnymi ręcznikami bawełnianymi warto poznać również inna propozycje — ręczniki bambusowe. Które wybrać i jakie mają zalety? Odpowiedzi znajdziesz w artykule! 

Ręczniki bambusowe

Ręczniki bambusowe to ciekawa propozycja dla miłośników nowocześniejszych rozwiązań. Bambus w naturze jest bardzo odporny na ataki grzybów i drobnoustrojów. Dzięki odpowiedniej obróbce właściwości te zostają zachowane i przeniesione na tkaninę. Ręczniki bambusowe powstają jako połączenie tkaniny bawełnianej i przy zachowaniu wszystkich jej właściwości dodatkowo zostaje wzbogacona o włókno bambusowe. Włókno z bambusa sprawia, że ręczniki bambusowe zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów i grzybów. Dzięki temu są bezpieczne, zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnych zapachów i są bardzo przyjazne dla skóry. Z kolei włókno bawełniane doskonale chłonie wodę. Ręczniki bambusowe to świetny wybór! Ręczniki bambusowe są doskonałym wyborem dla alergików ze względu na brak zagrożeń związanych z ich stosowaniem nawet przez osoby z wrażliwą skórą. Osoby uczulone na kurz (roztocza) mogą spokojnie ich używać na co dzień. 

Ręczniki bawełniane 

Ręczniki bawełniane to swoista klasyka, każdy z nas miał z nimi styczność od dzieciństwa. Nigdy nie zawodzą, są doskonale wytrzymałe i potrafią pochłonąć dużo wody. Zdolność do pochłaniania nadmiau cieczy oczywiście zależy od grubości i gramatury ręcznika. Im ręcznik jest gruszy a jego powierzchnia bardziej ‘’mięsista’’, tym więcej wody pochłonie. Wzory wykonywane na powierzchni ręczników również nie są bez znaczenia. Ich wygląd może stanowić element czysto dekoracyjny, jak i wpływać na przyjemność z przecierania ciała po kąpieli, czy właśnie ww. zdolności do pochłaniania wody. Ręczniki bawełniane są wydajne, ale też bardzo wytrzymałe. Po praniu nawet w wysokiej temperaturze nic złego się z nimi nie dziele. Przy ręcznikach ma to szczególne znaczenie — wysoka temperatura w praniu skutecznie niszczy drobnoustroje i grzyby. Ręczniki muszą być prane w odpowiedniej temperaturze, by zachować higienę na wysokim poziomie i pozbyć się brudu. 

Ręczniki do łazienki w zestawach - czy się opłaca? 

Ręczniki w naszej łazience często zajmują miejsce w centralnych punktach. Potrzeba ich dostępności w tym miejscu jest oczywista. Dlatego najlepiej, kiedy nasze ręczniki są do siebie dopasowane oraz do otoczenia. Może to być dopasowanie kolorystyczne, może być to dopasowanie skupione na wzorze czy motywie dominującym. Często możemy w sklepach zakupić ręczniki w zestawach, które obejmują zarówno duże, średnie ręczniki, jak i małe ręczniki do rąk, do zawieszenie przy umywalce. Ręczniki w zestawach mogą nie tylko być do siebie dopasowane, co zwalnia nas z potrzeby poszukiwania ręczników o różnych wymiarach o tym samym wyglądzie — czasem to się opłaca również ze względu na niższą cenę. 
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.