Wiadomości z Tych

Przenośniki ślimakowe POM Augustów - wysoka jakość i funkcjonalność

  • Dodano: 2019-06-03 12:30

POM Augustów to polski i rozpoznawalny producent maszyn rolniczych. Ukierunkowany jest na tworzenie wyspecjalizowanych urządzeń przeznaczonych do transportowania zbóż - przenośniki ślimakowe i pneumatyczne. Ponadto zajmuje się produkcją wielu innych maszyn rolniczych, są to między innymi: rozsiewacze nawozów, zamiatarki, maszyny komunalne, separatory, rozdrabniacze bijakowe, osprzęt do ładowaczy czołowych, a także brony zębowe. Zakład POM Augustów wybierają klienci, którzy doceniają wysoką jakość, niezawodność oraz precyzję wykonania.

Wszystkie urządzenia marki POM Augustów powstają w zmodernizowanym parku maszynowym, przy wykorzystaniu nowoczesnych linii technologicznych i oczywiście pod bacznym okiem ekspertów. Dlatego też POM Augustów cieszy się ogromnym zaufaniem, które pozwala mu na prężny rozwój, stałe poszerzanie asortymentu i oferowanie produktów po konkurencyjnej cenie. Każdy interesant może tutaj bez problemu znaleźć idealną maszynę dla siebie i czerpać z niej wieloletnie korzyści.

Przenośniki ślimakowe od POM Augustów

Przenośniki ślimakowe od POM Augustów to wzór dla innych producentów maszyn rolniczych. Wykonywane są z solidnych i odpornych materiałów, a dzięki wykorzystaniu nowoczesnych robotów spawalniczych oraz niezbędnych środków finansowych (dotacje unijne) przeznaczonych na poprawę technologii pozostają niezastąpioną maszyną, która idealnie sprawdza się przy transportowaniu materiałów sypkich.

Przenośniki ślimakowe mogą być wykorzystywane w pracach rolnych oraz komunalnych. W rolnictwie głównie służą do przenoszenia i podawania gotowej paszy, rozładunku i załadunku ziarna oraz transportowania. Za ich pomocą z łatwością można przemieścić nasiona lub zboże, bez obawy o straty lub wysokie zużycie energii (paliwa). W pracach komunalnych przenośniki ślimakowe najczęściej są używane do translokacji materiałów sypkich np. cement, piasek, żwir, groszek i inne.

Rodzaje przenośników ślimakowych POM Augustów

Współcześnie zakład POM Augustów w swojej ofercie posiada 10 modeli przenośników: T 206/2, T 206/3, T 206/4, T 206/5, T 447/1, T 447/2, T 447/3, T 458, T 461 i najnowszy T 213. Przenośniki ślimakowe POM Augustów od T 206/2 do T 206/5  według zaleceń producenta przeznaczone są do transportowania różnego rodzaju ziarna, nasion zbóż oraz materiałów sypkich (np. cement, wióry, pellet, miał i groszek) na niewielkie odległości.  Ponadto modele przenośników T 206 idealnie odnajdują się przy załadunkach silosów, rozsiewaczy i siewników, a także są pomocne podczas napełniania siewników na polu i worków. Osiągają średnią wydajność od 16 do 24 t/h.

Przenośniki ślimakowe POM Augustów T 447/1, T 447/2, T 447/3 wyróżniają się dużo większą wydajnością do 48 t/h. Ponadto ich wewnętrzna średnica wynosi 200 mm, moc silnika 11 kW, zaś długość robocza w zależności od modelu 10,5 mb, 12,5 mb oraz 14,5 mb.

Przenośnik ślimakowy T 458 POM Augustów wykonany jest ze stali  ocynkowanej lub ze stali kwasoodpornej. Maksymalna wydajność przenośnika do 25 t/h, średnica wewnętrzna 140 mm, zaś wydajność pompy 20-40 l/min. Kolejnym modelem jest przenośnik ślimakowy T 461, który osiąga wydajność 35 t/h i posiada wewnętrzną średnicę 200 mm.

Model T 213 to najnowsze dzieło producenta POM Augustów.  Przenośnik ślimakowy T 213 charakteryzuje się najwyższą wydajnością 180 t/h (można ją uzyskać przy uniesionej przyczepie) w porównaniu do poprzednich modeli. Posiada dużo większą średnicę wewnętrzną rur 325 mm i średnicę ślimaka 300 mm. Ponadto maksymalna długość robocza przenośnika wynosi 5,2 m, wydajność pompy ciągnika 75-100 l/min, zaś ciśnienie robocze 14 MPa. Przenośniki ślimakowy T 213 jest elektronicznie sterowany za pomocą specjalnych siłowników i gwarantuje wysoką szczelność transportu, która przekłada się na maksymalną eliminację strat materiału. Dużym atutem przenośnika T 213 jest niezawodna konstrukcja zapewniająca bezpieczeństwo - brak odsłoniętych części ruchomych.

Przenośnik ślimakowy T 213 jest urządzeniem funkcjonalnym i wygodnym w użytkowaniu. Sterowany jest za pomocą pilota, który umożliwia wybór opcji składania lub rozkładania. Idealnie sprawdza się przy załadunku ziarna siewnego, dzięki temu umożliwia całkowitą mechanizację transportu. Ponadto przenośnik T 213 nie generuje wysokich kosztów eksploatacji i jest przystosowany do współpracy z różnymi maszynami np. produkowanymi przez firmę Metal-Fach.

Współcześnie przenośniki ślimakowe POM Augustów można nabyć w sklepie TwojaZagroda.pl, który jest oficjalnym dealerem i posiada pełną ofertą maszyn produkowanych w zakładzie w Augustowie. Dodatkowo klienci sklepu TwojaZagroda.pl mogą skorzystać z darmowej prezentacji maszyn, a także z serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.