Wiadomości z Tych

Prawdziwy miód - gdzie kupować, by mieć pewność, że znaleźliśmy taki najbardziej wartościowy?

  • Dodano: 2017-07-17 13:30

Miód jest produktem, który w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. I nic dziwnego – nie dość, że jest on bardzo zdrowy i wartościowy, to w dodatku pyszny, a przy tym można go wykorzystać w kuchni na naprawdę wiele sposobów.

Nie ma więc wątpliwości, że powinien się on znaleźć w każdym domu. Kupić miód – czy to trudne zadanie? Na pozór wydawałoby się, że wręcz banalnie proste, w końcu znajdziemy go na półkach wszystkich supermarketów.

Kiedy się jednak temu bliżej przyjrzymy, okaże się, że sprawa jest bardziej skomplikowana i trudno jest znaleźć najlepszy sklep z miodem. Niestety nie każdy miód ma taką samą jakość, a w wielu miejscach sprzedawany jest taki z mnóstwem sztucznych dodatków i niewielkimi wartościami odżywczymi. Gdzie więc kupować, by nie wyrzucić pieniędzy w błoto? I dlaczego to takie ważne?

Dlaczego jest tak ważne, by kupować prawdziwy miód? Czym się on różni od sztucznego?

Prawdziwy miód jest jednym z najbardziej wartościowych produktów, po jakie możemy sięgnąć. W zależności od gatunku może on mieć różny wygląd i smak, ale za to zawsze zawiera mnóstwo cennych składników, witamin i mikroelementów, dzięki którym doskonale wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Miód ma działanie przeciwwirusowe i antybakteryjne, wzmacnia, przeciwdziała infekcjom, a także przyspiesza ich zwalczanie, a przy tym jest całkowicie naturalny, dzięki czemu nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Na wszystkie te właściwości możemy jednak liczyć tylko pod jednym warunkiem – że faktycznie kupimy prawdziwy, pozbawiony jakichkolwiek sztucznych dodatków, miód. A o to dzisiaj, w czasach gdy nawet niektórzy pszczelarze stosują domieszki, jest coraz trudniej. Istnieją co prawda sposoby na to, by miód prawdziwy od sztucznego odróżnić, ale nieprawionej osobie i tak nie dadzą one stu procentowej pewności, zwłaszcza gdy nie mamy możliwości, by produktu najpierw spróbować. Dlatego najlepiej jest po prostu kupować go ze stałych, sprawdzonych i zaufanych źródeł. Co to jednak dokładnie znaczy?

W jakich miejscach najlepiej kupować miód?

Gdzie kupować miód, by mieć pewność, że otrzymamy ten prawdziwy? To nie takie proste. Przede wszystkim warto unikać supermarketów. Powinniśmy być także ostrożni, nabywając go od przydrożnych sprzedawców czy też na bazarze, ponieważ w takich miejscach miód mógł być długo wystawiony na działanie promieni słonecznych, a to negatywnie wpływa na jego właściwości. Najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie w swojej okolicy niewielkiej zaufanej pasieki i kupowanie miodu bezpośrednio u pszczelarza. Z pewnością ktoś z naszego otoczenia będzie nam w stanie polecić takie wiarygodne miejsce. Inną dobrą opcją może być również nabywanie tego produktu przez Internet – w sieci znajduje się dziś mnóstwo sklepów, w których dostaniemy zdrowy, naturalny i dobrej jakości miód.

Wcinaj Miód! – kupując u nas, masz gwarancję jakości!

Chcesz kupić prawdziwy miód, ale nie wiesz, gdzie się udać, by mieć pewność, że nie zostałeś oszukany? Czujesz się przytłoczony ilością sklepów internetowych oferujących tego typu produkty i zastanawiasz się, którym z nich możesz zaufać? W takim razie koniecznie zajrzyj na naszą stronę Wcinaj Miód! U nas nabędziesz w pełni naturalne produkty pochodzące z niewielkich i osobiście sprawdzonych przez nas pasiek. Kupując u nas, możesz mieć pewność, że zawartość słoika będzie w pełni zgodna z opisem znajdującym się na etykiecie. Oprócz tego na Wcinaj Miód! Znajdziesz również miodowe kosmetyki, świece z wosku pszczelego i wiele innych atrakcyjnych propozycji. Ale to nie wszystko – ponadto nasza witryna to także doskonałe źródło wiedzy na temat miodu i pszczelarstwa. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.